Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Проект «Молодь дебатує» вчить відстоювати свою думку і поважати опонента

9 листопада 2016 - 16:28

У  Запорізькій області реалізується пілотний проект   німецько-українського партнерства «Молодь дебатує»,  спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми.

Реалізацію проекту взяли на себе партнерські організації «Internationales Haus Sonnenberg» та «EdCamp Ukraine» за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Крім Запорізької пілотний етап упроваджується на базі восьми шкіл Дніпровської, Миколаївської та Харківської областей протягом червня – грудня 2016 року. У Запорізькій області його учасниками стали Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23 та Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум". Протягом 24-31 жовтня у цих навчальних закладах відбулися шкільні змагання,  за підсумками яких були обрані найкращі вісім учасників.  Саме вони і зійшлися в дебатах між собою на регіональному етапі, які відбулися в облдержадміністрації.

Вітаючи учасників інтелектуальних змагань, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова наголосила, що хоча дебати й передбачають визначення переможця, але переможених тут не може бути.

- Вже сама участь у таких змаганнях – це перемога. Адже мета ініціативи «Молодь дебатує» - активніше залучати шкільну молодь до розбудови громадянського суспільства, бути не пасивними спостерігачами за подіями в країні, а творцями її майбутнього. Вже завтра ваші рішення й дії визначатимуть, якою буде наша держава, - зазначила посадовець.

За словами організаторів, найважливішим аспектом у методиці «Jugend debattiert» є те, що, начебто «граючи за себе», учасникам необхідно також уміти працювати в команді, не лише переконувати у власній позиції, а й дослухатися до думки інших. За задумкою, переможцями визнаватимуться  не ті, хто найактивніше висловлюється, а ті, хто дає можливість усім учасникам максимально долучитися до обговорення, сприяє продуктивності дискусії, максимально просуває дебати вперед, даючи можливість глибокого й різностороннього висвітлення проблеми. 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)