Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Учбові заклади області успішно впроваджують енергозберігаючі заходи

11 листопада 2016 - 10:45

Учбові заклади області успішно впроваджують енергозберігаючі заходи

Стан упровадження програм енергоефективності та енергозберігаючих заходів у навчальних закладах області розглянуто під час розширеного засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. 

За даними Департаменту, в останні роки переведено на альтернативне паливо котельні навчально-виховних закладів м. Токмака, Василівського, Гуляйпільського, Пологівського і Токмацького районів.

Також у приміщеннях 214 загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів було  замінено 5420 віконних блоків на загальну суму біля 30,5 млн. грн.,  понад 16,5 тис. ламп на суму 827 тис. грн. у 211 загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.

Проводяться капітальні ремонти дахів з утепленням (наприклад, Вільнянська спеціальна ЗОШ-інтернат та Запорізька школа-інтернат «Оберіг»), утеплення та ремонт зовнішніх теплових мереж (Кам’янська спеціальна ЗОШ-інтернат), установка нових біметалевих батарей (Новомиколаївська спеціальна ЗОШ-інтернат «Паросток»).

Михайлівським вищим професійним училищем проведено термомодернізацію (утеплення) зовнішніх стін на суму 186,4 тис. грн. та заміну 1013 секцій батарей на суму 123,5  тис. грн. 

Бердянська міськрада, як член Асоціації енергоефективних міст, взяла участь у конкурсі і виграла грант на забезпечення міських дошкільних навчальних закладів сонячними батареями, на які корпорацією  NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація) було виділено  262 тис. євро. Сьогодні сонячні колектори використовують ще п’ять  дошкільних навчальних закладів міста.

Цього року три загальноосвітні заклади області – Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю, Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів та Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» - стали переможцями в рамках всеукраїнського проекту  «Школа енергії», який реалізує в Україні Асоціація «Енергоефективні міста України». За підсумками впровадження, які було підбито восени в Одесі, головним переможцем цього проекту в Україні стала Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело».

- Проте попереду ще значно більше роботи, ніж на сьогодні вже зроблено. Вимагає вдосконалення та розвитку і впроваджувана нами модель менеджменту енергозбереження в управлінні системою освіти та конкретними навчально-виховними закладами. Зараз, при формуванні проектів місцевих бюджетів усіх рівнів, керівникам освіти, готуючи пропозиції по своїй галузі, важливо передбачити і відповідні кошти на заходи з енергозбереження уже до наступного нового навчального року, - підбила підсумки директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Держпродспоживслужба: як безперешкодно перетнути кордон із твариною

В Україні стартує інформаційна хвиля «Підтримка поруч»

Комплексний пасивний захист Запоріжжя: антидронові шляхи, укриття та безпека критичної інфраструктури

Підприємці Запоріжжя та області!

23 червня – День державної служби України

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.06.2026

У Степногірської громади зв’явилась громада-партнерка на Полтавщині

«Здорове харчування»: на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України з’явилася нова рубрика

Впродовж доби окупанти завдали 1050 ударів по 56 населених пунктах Запорізької області.

На вістрі шпаги: у Запоріжжі відбулися ветеранські змагання з фехтування

Комфортні умови праці: як зберегти здоров’я та працездатність

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.06.2026