Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізька громадськість готується зустріти потяг єднання

6 грудня 2016 - 11:33

До Запоріжжя вперше прибуде потяг єднання України «Труханівська Січ». Як буде зустрічати гостей громадськість, обговорили під час наради, яка відбулася під  керівництвом заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко.

Посадовець повідомила, що 12 грудня з Києва  на Південь країни вперше відправиться  потяг єднання України «Труханівська Січ» зі студентами, волонтерами, громадськими активістами та військовими зі східних та західних областей. Майже 200 людей, з яких 170 - це молодь, будуть налагоджувати прямий діалог з однолітками в південних містах України. Запоріжжя зустрічатиме  потяг 14 грудня, Бердянськ – 17 грудня.

Акція ініційована волонтерами та громадськими діячами в рамках реалізації програми Президента України з підтримки національної єдності.

Мета заходу - залучити молодь до створення демократичного громадянського суспільства та перетворення України на сучасну європейську країну. Це експеримент комунікацій серед різних верств населення, який надає поштовх до розв'язання хоча б кількох гострих питань. Це історичні, культурологічні та соціальні диспути, які організовуються з урахуванням особливостей кожного міста. За рахунок того, що основними учасниками будуть студенти і молодь із різних регіонів, організатори розраховують на отримання відповідей на питання саме про напрямки розвитку країни, про те, якою молоді люди хочуть бачити Україну.

- Потяг єднання вирушає в подорож уже  четвертий раз, проте до нас він прибуде вперше. Запорізька громада має чинно та гостинно зустріти студентів, волонтерів, бійців АТО та активістів. Наразі ми розробляємо програму перебування гостей на запорізькій землі. Планується, що вони відвідають низку об’єктів обласного центру. Зокрема, історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», що стане символічним єднанням Запорізької та Труханівської Січі, поспілкуються зі студентами, побувають в обласному краєзнавчому музеї, побачать меморіальні дошки, присвячені загиблим учасникам АТО, тощо. Наша головна мета – показати Запорізьку область, розповісти про її історію, досягнення та героїв, почути думки наших гостей та побудувати конструктивний діалог. З нашого боку ми повинні проявити гостинність та показати, що область відкрита до візитів, - наголосила Зінаїда Бойко.

Потяг єднання відправляється з Києва 12 грудня та відвідає міста Смілу, Дніпро, Запоріжжя, Волноваху, Маріуполь, Бердянськ, Генічеськ, Херсон, Миколаїв, Одессу,  а 22 грудня повернеться до Києва.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

З початку року на водних об’єктах Запорізької області загинули 4 людини

Чи загрожує Запоріжжю холера: епідеміологи розповіли про літній моніторинг інфекцій

Врятувати життя за лічені хвилини: запорізька молодь опановує навички тактичної медицини

Як уберегти банківські картки від шахраїв та розпізнати дипфейк: новий серіал від Дія.Освіта

Загалом упродовж доби окупанти завдали 973 удари по 45 населених пунктах Запорізької області

Код свободи: у Запоріжжі відбувся обласний студентський квіз до Дня Конституції України

У Запоріжжі відкрили фотовиставку «Ми боронимо Запорізький край» до 30-річчя Конституції України

Ще один крок до безбар’єрності: створено повний переклад Конституції України українською жестовою мовою

30 картин до 30-річчя Конституції України: у Запоріжжі відкрили виставку «АРТ 96/26»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 28.06.2026

Впродовж доби окупанти завдали 857 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Верховенство права, служіння суспільству, відповідальність перед майбутнім: у Запоріжжі відзначили 30-річчя Конституції України