Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Гусарківці демонструють приклад міжнаціональної і політичної толерантності

17 вересня 2007 - 16:32

Навряд чи є багато сіл, які можуть похвалитися таким бережливим ставленням і достеменним знанням своєї історії, як гусарківці. У 1807 році на ці землі прибули перші переселенці зі Смоленської губернії, які й стали засновниками села. Потім до них приєдналися державні селяни і козаки з Чернігівщини, Полтавщини, переселенці з Білорусі і поляки. Мабуть, така національна строкатість і визначила унікальний розвиток цього поселення. Переселенці зберегли знання і ремесла, які були розвинені на їхніх територіях – килимарство, різьбярство, лозоплетіння тощо.

Та найбільша гордість гусарківців – вихідці з села, які стали знаними особистостями. Це колишній голова Запорізького облвиконкому Петро Москальков, депутат Верховної Ради 4 скликання Георгій Крючков, екс-директор алюмінієвого комбінату і народний депутат попереднього скликання Іван Бастрига та інші, які приїхали вшанувати свою малу батьківщину і привітати земляків.

Тепер сільська бібліотека матиме власні видання - книгу нарисів та документів про історію села „Гусарка”, автобіографічну книгу Івана Бастриги „Между прошлым и будущим”, випущеними до ювілею. А відремонтований музей у ці святкові дні поповнився численними подарунками. Серед них – привітання від прем'єр-міністра України Віктора Януковича, яке ювілярам передав заступник голови ОДА Микола Фролов.

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

Читайте також

Дистанційний супровід для ветеранів: тепер допомога – незалежно від місця проживання

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.06.2025

Упродовж доби окупанти завдали 333 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Хвилина мовчання: тиша серед щоденних турбот

Вони втратили спокій, але не втратили людяності: в Запоріжжі відзначили благодійників та волонтерів

Форум «Безпечна громада»: МВС розширює безпекові ініціативи для громад

Зі смаком черешні: в Запоріжжі погасили марку «Мелітополь – це Україна!»

Захистити запорізьке небо: на території області починають працювати дрони-перехоплювачі ворожих безпілотників

Коли мрії гартуються тривогами: в Запоріжжі відзначили найкращих випускників

Нова транспортна стратегія: у Запоріжжі подвоїться кількість муніципальних автобусів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.06.2025

Упродовж доби окупанти завдали 430 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області