Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Курси чеської мови слугуватимуть поглибленню співпраці між Запорізькою областю та Чеською Республікою

24 січня 2017 - 13:14

У квітні цього року в м. Запоріжжі планується відкриття курсів чеської мови. Про це стало відомо під час зустрічі заступника голови обласної державної адміністрації Едуарда Гугніна з радником-посланником Посольства Чеської Республіки в Україні Давидом Машеком та директором Чеського центру в Києві Луцією Ржегорщіковою.

Знайомлячи гостей з суспільною ситуацією в області, Едуард Гугнін високо оцінив діяльність чеської громади, яка проживає на запорізькій земля.

- На сьогодні чеське земляцтво, яке проживає  в нашій області, - а у нас понад 130 націй і народностей – є одним із найактивніших. Особливо в Мелітополі – нашій інтеркультурній столиці. Чеська громада постійно представляє свою культуру на святкових заходах, фестивалях.  Інша сфера взаємодії – освітянський простір. Багато запорізької молоді за програмами навчається в Чехії. Таким чином, ми не лише засвідчуємо свою географічну приналежність до Європи, а й інтегруємось у її простір, - зазначив посадовець.

Як повідомили чеські дипломати, саме співпраця в галузі освіти є одним із пріоритетів. У рамках їх перебування заплановано зустрічі з керівництвом Запорізького національного університету та Запорізького державного медичного університету.

- З квітня цього року ми пропонуємо відкрити в Запоріжжі курси чеської мови. Хоча йдеться про більш широкі рамки – просування чеської культури, налагодження діалогу не лише на навчальному рівні. За бажання слухачі курсів зможуть подавати заяви до чеських університетів на безкоштовне навчання, -  повідомила Луція Ржегорщікова.

Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін підтримав цю пропозицію, при цьому зауваживши: «Ми зацікавлені в тому, щоб наша молодь здобувала європейську освіту, але поверталася працювати в свою країну. Доцільно було б напрацювати програми обміну нашими студентами».   

Сторони  також обговорили й інші проекти, уже заплановані й потенційні. Зокрема, в лютому започатковується культурний проект, у рамках якого в обласній універсальній бібліотеці демонструватимуться  чеські фільми з українськими субтитрами. Підтримку отримала також ідея проведення в області Тижня чеської культури.

- Запорізька область є прифронтовою, тому багато хто нас сприймає як потенційно нестабільною територією. Тому ми зацікавлені в таких візитах, обмінах делегаціями, різноманітних проектах, туристах. Адже тоді люди зможуть переконатися, що Запорізька область живе і розвивається, - підкреслив Едуард Гугнін.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

VІ Всеукраїнський творчий конкурс «Що для мене Україна?»: триває прийом заявок

Ще 7 одиниць техніки отримала Запорізька область від міжнародних партнерів

Голова ЗОДА Іван Федоров ініціював проведення командно-штабних навчань з реагування на наслідки масштабних ворожих атак

У Запоріжжі 40 юнаків і дівчат долучилися до патріотичного руху «Байда»

«Азов» – це любов: вступай до лав 1-го корпусу НГУ

Порушили право на доступ до публічної інформації: де отримати допомогу

Російську мобілізацію готують на осінь, якраз після імітації парламентських виборів – звернення Президента

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.08.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 962 удари по 52 населених пунктах Запорізької області

У закладах охорони здоров'я Запоріжжя доступна безоплатна вакцина від вірусу папіломи людини

Два тижні без тривог і поруч із друзями: діти Степногірської громади відпочили на Рівненщині

Як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів: роз’яснює ДСНС