Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізький КВУ дякує Євгену Червоненку за створення рівних умов на виборах

3 жовтня 2007 - 12:33

Запорізька обласна громадська організація «Комітет виборців України» у день голосування вивела на виборчі дільниці Запорізької області понад 100 спостерігачів, також працювали 8 мобільних груп, організовано екзіт-пол. Запорізьке КВУ та Запорізький Прес-клуб проводили у день виборів прес-центр «Вибори-2007», у роботі якого взяли участь керівники виборчих штабів провідних політичних партій, представники державної влади, голови окружних виборчих комісій.

За підсумками спостереження КВУ констатує:

1. Комітет виборців України оцінює процедуру голосування у день виборів 30 вересня на позачергових виборах народних депутатів України як вільну та прозору. КВУ не зафіксував значних та системних порушень або фактів тиску на виборців.

2. Разом з тим Запорізьке КВУ заявляє про суттєві організаційні проблеми позачергових виборів, через які тисячі виборців були позбавлені права на волевиявлення. Найбільшою проблемою стала безпрецедентно низька якість списків виборців. Тому Запорізьке КВУ констатує, що вибори не були загальними. Однак згадані проблеми порушили права виборців усіх політичних сил в усіх областях України і тому не дали незаконних переваг жодній з політичних партій.

3. На момент оприлюднення звіту Запорізьке КВУ не готове дати оцінку процесу підрахунку голосів, оскільки він ще не закінчився – триває уточнення протоколів. Запорізьке КВУ констатує, що підрахунок голосів на більшості дільниць відбувся під контролем партійних та незалежних спостерігачів. Однак, у багатьох випадках протоколи були оформлені неналежним чином через низьку кваліфікацію членів виборчих комісій, що змусило окружні виборчі комісії повертати членів ДВК на дільниці для уточнення протоколів. Кількість дільниць, на яких уточнюються протоколи, у залежності від округу , складає від 20 до 50 відсотків.

4. Запорізьке КВУ очікує опротестування загального результату виборів з боку політичних сил, які не долають 3% бар'єр. Приводами для таких позовів можуть стати проблеми зі списками виборців, включення виборців у додаткові списки у день голосування, спроби підкупу виборців. Проте, КВУ не вважає, що станом на ранок 1 жовтня існують суттєві підстави для відміни результатів виборів.

5. Зважаючи на той факт, що результати голосування повністю співпали із результатами екзіт-полу, який проводила 30 вересня соціологічна служба Запорізького КВУ, та беручи до уваги відсутність істотних скарг на процес підрахунку голосів, Запорізький КВУ виключає ймовірність маніпуляції з результатами волевиявлення виборців у Запорізькій області.

6. Запорізький КВУ вже вдруге вітає голову Запорізької обласної адміністрації Євгена Червоненка за невтручання у виборчий процес, не застосування адміністративного ресурсу на користь жодної політичної сили та забезпечення рівних умов у веденні агітації для всіх суб'єктів виборчого процесу.

7. Запорізький КВУ висловлює свої подяку всім без виключення політичним силам, які зробили все для того, щоб голосування 30 вересня 2007 року відбулося. Особливо слід відзначити сумлінну роботу членів дільничних та окружних виборчих комісій.

 

Прес-служба Запорізького КВУ

Читайте також

Президент виступив на Донорській конференції союзників України з країн Північної Європи (Відео)

Внаслідок ворожих ударів по чотирьом населеним пунктам області є загиблі – поліція документує злочини рф на Запоріжжі

На Запоріжжі 5,8 тисяч осіб знайшли роботу за 7 місяців 2022 року

Держпослуги на Гіді для переселенців, які шукають роботу

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 11.08.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 11.08.2022, 169 доба

Що більше буде втрат в окупантів, то швидше зможемо звільнити нашу землю. Звернення Президента 10.08 (Відео)

Затверджено новий порядок виїзду на тимчасово окуповану територію

Управління транспорту та зв’язку ЗОВА продовжує перевірки обслуговування внутрішньообласних автобусних маршрутів

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 09.08.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 09.08.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 10.08.2022