Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області посилюють заходи щодо недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней

24 лютого 2017 - 15:50

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА. У заході взяли участь фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, ГУ надзвичайних ситуацій, ветеринарної медицини, департаментів агропромислового розвитку, економічного розвитку і торгівлі, охорони здоров'я, промисловості та розвитку інфраструктури ОДА, а також представники СБУ та Нацполіції регіону.

Присутні обговорили посилення заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней на території Запорізької області, а також недопущення занесення збудника високопатогенного грипу птиці та профілактики сказу в області.

Як доповів начальник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв, у 2016 році ситуація з африканською чумою свиней в Україні і на її кордонах різко погіршилася. Починаючи з 2012 року і за станом на 01.01.2017 в Україні зафіксовано 193 випадки африканської чуми свиней (АЧС), у 2016 році - 91 випадок, з них  85 випадків захворювання домашніх тварин і шість - диких тварин. З початку 2017 уже виявлено 45 неблагополучних пунктів.

20 лютого 2017 року в державну лікарню ветеринарної медицини Шевченківського району м Запоріжжя звернувся громадянин Богдан Слоневський з приводу загибелі однієї голови свині у віці шести місяців. Фахівці Держпродспоживслужби м. Запоріжжя відібрали патологічний матеріал і 21.02.2017 направили на дослідження в Дніпропетровську регіональну лабораторію ветеринарної медицини. В цей же день отримано звіт про виявлення ДНК вірусу АЧС.

Починаючи з 22 лютого цього року фахівці ветеринарної медицини проводять подвірні обходи для визначення поголів'я свиней у приватному секторі. 22.02.2017 проведено гуманну евтаназію двох свиней і спалення в безпечному місці, проведено механічну очистку та дезінфекцію території.

Крім цього, в м. Запоріжжя проведено засідання комісії для визначення меж епізоотичного вогнища АЧС і двох територіальних зон - захисної і зони спостереження. Проводяться також інші заходи відповідно до діючої інструкції.

На засідання Костянтин Бриль наголосив, що ця проблема є дуже актуальною для всієї держави.

- Запорізька область залишалась одним із регіонів, де не було зафіксовано хворих тварин. Нещодавно ситуація змінилася. Тож ми зібрали засідання надзвичайної комісії, де спільно з відповідальними службами регіону погодили заходи, необхідні для захисту нашої області. Крім цього були розглянуті питання захисту від пташиного грипу та профілактики сказу. Адже в навколишніх регіонах існують проблеми такого характеру, тож ми маємо наміри розробити окрему програму та винести її на розгляд обласної ради, - підкреслив голова облдержадміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Підприємці Запоріжжя та області!

«Ми прагнемо формувати культуру взаємоповаги на дорозі», – Управління патрульної поліції в Запорізькій області

Державний пакет акцій АТ «ЗАлК» – на приватизаційному аукціоні

ПРЯМА ЛІНІЯ із Семікіним Михайлом Олександровичем

Зрозуміти реальні потреби агровиробників у навчанні: запорізьких фермерів запрошують взяти участь в опитуванні

Аукціони ДП "СЕТАМ". Інвеситиційний дайджест №4

Щоб лікарі залишалися поруч: понад пів мільярда гривень спрямували на підтримку медиків прифронтових регіонів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.05.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 843 удари по 49 населених пунктах Запорізької області

Від Львова до Франції: як запорізькі спортсмени підкорюють спортивні п’єдестали

Міни серед полів та у дворах: пильність збереже життя

Грантові програми для бізнесу: поєднання місцевих можливостей і міжнародної допомоги