Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області впроваджується єдина медична інформаційна система

1 березня 2017 - 11:43

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулося чергове засідання групи управління субпроектом спільного із Світовим банком проекту Міністерства охорони здоров’я України «Вдосконалення медичної допомоги хворими з хворобами системи кровообігу в Запорізькій області».

Учасники засідання  розглянули поточну ситуацію з проведенням закупівель у рамках субпроекту, питання організації процесів супроводження закупівель, по яких відбулися публічні розкриття тендерних пропозицій:  медичні меблі для центрів ПМСД (національні торги) та закупівля обладнання згідно з табелем оснащення центру ПМСД (міжнародні торги). Також було поінформовано про створення і роботу спеціальних експертних груп Департаменту охорони здоров'я для оцінки наданих пропозицій.

Крім цього, було розглянуто  проект технічного завдання програмного забезпечення «Робоче місце сімейного лікаря». У поєднанні з наступною закупівлею  комп'ютерного обладнання мова йде про створення єдиної медичної інформаційної системи (МІС) у первинній ланці охорони здоров'я області.

У результаті створення єдиного інформаційного простору та впровадження МІС пацієнти мають отримати більш якісне та швидке лікування з урахуванням власних особливостей, факторів ризику, ранньої діагностики та профілактичної діяльності по запобіганню хворобам; медичний персонал матиме можливість автоматизувати рутинні процеси роботи з медичними картками, робочою документацією, отримати інформаційне забезпечення довідниками та знизити рівень адміністративного навантаження; медичні заклади отримають достовірну інформацію про стан здоров’я пацієнтів та населення в цілому, що дозволить оптимізувати робочі процеси, ефективно планувати свою діяльність, прогнозувати тенденції змін у структурі захворювань.

Для опрацювання підготовленої консультантами регіонального субпроекту первинної  версії технічного завдання наказом по Департаменту було створено спеціальну експертну група з ІТ. Після внесення змін і доповнень експертів технічне завдання було винесено на засідання групи управління субпроектом. Англійська версія розглянутого на засіданні технічного завдання буде направлена на експертну оцінку фахівцям Світового банку.

 

Довідково: Субпроект  «Удосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу в Запорізькій області на 2015-2017 роки» спрямований на розвиток і зміцнення первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) області. У рамках реалізації проекту планується доукомплектування закладів ПМСД медичним обладнанням і меблями, забезпечення медичних працівників і пацієнтів друкованою продукцією для профілактичної роботи,  комп'ютеризація робочих місць лікарів (трьох пілотних центрів ПМСД), створення електронного реєстру пацієнтів, упровадження ведення електронних медичних записів та вдосконалення системи збору статистичних даних.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Спорт, який розвиває фізичні та психологічні якості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися греко-римською боротьбою

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 432 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1225-го дня війни

Освітній проєкт «Еліта UFuture»: тисяча школярів Запорізької області відвідають кращі підприємства України

«Війна принесла безліч болючих проблем, але й згуртувала нас», – голова Пологівської РДА Артур Крупський про життя громад Пологівщини

Запоріжжя відзначило День податківця України: кращі співробітники податкової отримали нагород

Героям – шана, ветеранам – підтримка: рішення Координаційної ради при ЗОВА

Прогнози на врожай: потреби Запорізької області у продовольчому зерні будуть забезпечені у повному обсязі

Автопідйомники, бункеровоз та фургони: комунальники та прифронтова громада отримали нову та надійну спецтехніку

Нова транспортна стратегія: у Запоріжжі подвоїться кількість муніципальних автобусів

Німецькі партнери продовжують підтримувати Запорізьку область: комунальні служби отримали гуманітарну допомогу від THW