"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

«У складні часи лише культура може врятувати державу»

2 березня 2017 - 15:40

Таку впевненість висловив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін під час розширеного засідання колегії Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, присвяченого  підсумкам діяльності галузі культури та курортно-туристичної сфери за 2016 рік та пріоритетам розвитку в 2017 році.

Зважаючи на те, що цей рік проголошено Роком української мови,  Едуард Гугнін у своєму виступі приділив особливу увагу цьому питанню.

- Цей рік – Рік української мови, у нас створена і вже працює робоча група. В жодному разі це не означає, що якусь мову будуть „забороняти”, але українська мова має стати мовою міжнаціонального спілкування в Україні. Громадянин України або той, хто хоче стати громадянином, перш за все, має знати мову. Також ми маємо стратегію національно-патріотичного виховання, до якого досі підходили у дуже  вузькому значенні. Чомусь вважалося, що  національно-патріотичне виховання має стосуватися лише дітей та молоді. Але ж саме люди старшого віку закладають перші основи культури дітям, онукам. Одночасно ми маємо зробити все, щоб людина будь-якої національності, що проживає в Україні, відчувала себе громадянином нашої країни, адже багатонаціональність, різноманіття – це наше багатство, -  наголосив посадовець.  

Окремої уваги потребує фінансування  подальшого розвитку культурної сфери  області. За його словами, сьогодні на рівні держави ми поки що не маємо достатньої фінансової підтримки, втім,  можемо розраховувати на точкову. Мова йде про підтримку розвитку Національного заповідника «Хортиця»,  а наступного року -  Національного заповідника „Кам’яна могила”.

- Дуже сподіваюсь, що депутати обласної ради підтримають і виділять кошти на видання книжок запорізьких письменників. Загалом же наше завдання – щоб не менше 10 % бюджету виділялося для підтримки закладів культури, - висловив побажання  посадовець.

Важливим для розвитку культури залишається процес децентралізації. У громадах кожне питання буде вирішуватися за його пріоритетністю. Для вирішення реальних проблем буде використовуватися співфінансування області та територіальної громади на реконструкцію будинків культури, створення медіатек тощо.

 - Наголошу – в складні часи лише культура може врятувати державу, - підсумував Едуард Гугнін.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запорізькі легкоатлети повернулись до тренувань у найкращому легкоатлетичному манежі України

«Почати бізнес. Креативна індустрія» – новий серіал на платформі Дія.Бізнес

Недотримання карантинних вимог призвело до збільшення летальних випадків від COVID-19

У Запоріжжі вандали пошкодили меморіальну дошку дітям, що загинули в роки Голодомору

У Запорізькій області триває акція «Нагодуй птахів взимку»

Марафон здорових звичок: запоріжцям пропонують ходити сходами

Уряд розробив програми підтримки людей і бізнесу у разі посилення карантину

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 693 407 підтверджених випадків COVID-19

Представники обласної влади взяли участь у засіданні Урядового комітету з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Запорізька область долучилась до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

У медичні заклади Запорізької області буде придбано додатково ще 300 кисневих концентраторів