Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі національно-культурні товариства готуються до фестивалю культур

7 червня 2017 - 10:46

У рамках підготовки до фестивалю національних культур «Єдина родина» у районному центрі  смт. Приазовське відбулося засідання за круглим столом за участю представників національно-культурних товариств, які діють в області, та місцевої влади.

За повідомленням Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, фестиваль  «Єдина родина» відбудеться третій рік поспіль і стане складовою частиною  святкових заходів до Дня міста та міжнародного фестивалю «Покрова на Хортиці», що проводиться 14 жовтня. У регіоні діють  близько 200 національних товариств, які через участь у фестивалі хочуть продемонструвати свою національну культуру, традиції, кухню тощо.

Приазовський  район є одним із найбільш національно різнобарвних, тут проживають представники 32 національностей,  активно працюють п’ять  національно-культурних товариств. Товариства в основному створені там, де засновниками або першопоселенцями стали представники однієї національності.

Також у низці  загальноосвітніх шкіл району функціонують спеціальні класи з вивчення мови і національної культури. Створено самодіяльні та автентичні колективи художньої самодіяльності, які популяризують національні культури народів Приазов’я.

Приазовські національних представництва в цьому році планують провести чотири різнопланові фестивалі:  свято українських пісенних традицій, албанської культури, чайних традицій та  гастрономічний фестиваль національних кухонь.  Крім цього, буде  встановлено пам'ятні знаки першопоселенцям-албанцям.

За словами начальника управління національностей та релігій Департаменту Павла Мяла,  не формальне, а реальне об'єднання зусиль національних представництв різних форм і рівнів за підтримки  органів місцевої влади та місцевого самоврядування сприяє запобіганню будь-яких розбіжностей на національному ґрунті.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Біг, стрибки та метання: запорізьких ветеранів запрошують до безоплатних занять з легкої атлетики

Центри надання адміністративних послуг Запорізької області: безбар’єрність, доступність та важливі інструменти змін

«Здорова їжа Запоріжжя»: школярів навчали піклуватися про зуби

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 23.05.2025

СБУ викрила жительку Запоріжжя, яка публічно підтримувала агресію рф та поширювала проросійську пропаганду

Запоріжжя пам’ятає: щоденно в області звучить хвилина мовчання на знак поваги до загиблих внаслідок війни

Впродовж доби окупанти завдали 658 ударів по 17 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1184-го дня війни

«Завдяки підтримці – я можу!»: як державна допомога сприяє розвитку соціально відповідальних професій та бізнесу

«Підземні» школи та освітні реформи: робоча поїздка до Запоріжжя заступниці міністра освіти і науки України Надії Кузьмичової

Із дистанційки – у справжній клас: у Запорізькій області розпочалося навчання у восьмій «підземній» школі

«Наука має стати не просто статтею витрат у бюджеті, а новою сферою економіки», – заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов презентував план трансформації української науки