Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Громадські організації готують конкурси проектів

16 червня 2017 - 08:49

За ініціативи Ради громадських організацій при облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу», присвячене реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049. Цей документ надає право громадським організаціям отримувати із бюджетів кошти для реалізації своїх соціально значущих проектів.

На жаль, через надмірну забюрократизованість цю ідею поки що не змогли реалізувати. Проте, за словами заступника директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександра Зубченка, в інших областях цей механізм успішно працює. В обласних програмах визначають окремий розділ, кошти якого розподіляють виключно для інститутів громадянського суспільства. Місцеві депутати визначають, на що будуть витрачатися гроші. Відбір конкурсантів проводять спеціальні комісії, до складу яких входять громадські активісти, посадовці, експерти у різних галузях.

Але головна проблема – у невідповідності термінів подання проектів та бюджетних періодів. Щоб отримати гроші у наступному році, заявку з величезним пакетом документів треба подати до 1 квітня попереднього року. Тож сьогодні проекти можна планувати лише на 2019 рік. За цей час можуть змінитися суспільні потреби, соціально-економічна ситуація в країні, зрости інфляція, а головне – нема жодних гарантій, що за два роки у скарбниці будуть кошти. На думку заступника директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталії Дьоміної, виходом може стати перехід до трирічного бюджетного планування, анонсований Урядом.

Досвідом практичного виконання постанови поділилася представник Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Галина Шевченко. Цього року 222 тис. грн.. з обласного бюджету через конкурс проектів отримала громадська організація «Донна», що створила та забезпечила обладнанням унікальний реабілітаційний центр для жінок.

Підбиваючи підсумки, заступник голови Ради громадських організацій при облдержадміністрації Олександр Климович наголосив на необхідності внесення змін до нормативної бази. Найближчим часом посадовці та громадські активісти підготують звернення до Уряду та народних депутатів України від нашої області щодо спрощення конкурсної процедури та надання громадськості реальної можливості робити корисні справи для своїх громад.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Так! Ми можемо подолати туберкульоз. Лідерство – за державою, сила – в громадах

Щоб зв’язок не губився: як оновити номер у Кабінеті пацієнта

В Запоріжжі відбудеться зустріч крафтярів

«Велика вдячність нашим героям, які віддали найцінніше – своє життя – за Україну», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

Герой на щиті: як віддати останню шану полеглому Захиснику чи Захисниці

Масований ворожий удар по Запоріжжю: місто оговтується від пережитого

У ЗАПОРІЖЖІ ЧЕРЕЗ НЕСПРИЯТЛИВІ ПОГОДНІ УМОВИ МОЖЕ ВІДЧУВАТИСЯ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.03.2026

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1489-го дня війни

Загалом упродовж доби окупанти завдали 820 ударів по 44 населених пунктах Запорізької області

«Знак турботи про учнів»: запорізькі школярі отримали ноутбуки від Фундації Олени Зеленської

Діагностика на місці: у лікарні екстреної допомоги запрацював новий МРТ