Новини

Запорізькі аграрії почали збирати урожай 2017 року

27 червня 2017 - 12:17

Запорізькі аграрії почали збирати урожай 2017 року

В окремих господарствах області розпочато збирання ранніх зернових і зернобобових культур. На жнивах  планується задіяти 2484 одиниці власних та  50 одиниць залучених зернозбиральних комбайнів. Власна техніка готова до збирання врожаю на 98%. Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За станом на 26 червня у Кам’янсько-Дніпровському, Приазовському та Якимівському районах приступили до  збирання ярих зернових та зернобобових культур.

По області зібрано перші 755 тонн озимого ячменю із 749 га при середній урожайності 26,4 ц/га, 457 тонн ярого ячменю зі 140 га при середній урожайності 32,6 ц/га та 287 тонн гороху зі 106 га при середній урожайності 27,1 ц/га.

Вся посівна площа ранніх зернових та зернобобових культур під урожай 2017 року  становить  857,5 тисячі га.

Агрометеорологічні умови за останні дві декади були малосприятливі для вегетації усіх сільгоспкультур та завершення вегетації озимих та ранніх ярих зернових культур. Опади мали локальний характер і виявилися малоефективними і, як наслідок,  на 14 % площ ґрунт був зовсім сухий.

Наразі на посівах озимої  пшениці  триває дозрівання зерна. На посівах  соняшника на деяких ділянках відмічено цвітіння, на посівах пізніх строків триває ріст стебла та поява суцвіть.  

У садах проводиться збір врожаю черешні та вишні.  Також у господарствах області проводяться роботи по догляду за сільгоспкультурами. Наразі погодні умови для проведення польових робіт сприятливі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також