Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Запорізька область серед регіонів України

Інформаційна довідка про результати рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку регіонів за січень-березень 2017 року

30 червня 2017 - 10:05

Оцінка соціально-економічного розвитку регіонів України за січень-березень 2017 року здійснена Мінрегіоном  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» за 25 показниками, згрупованих у 6 напрямів різних сфер соціально-економічного розвитку регіонів (додаток 1 до Порядку).

Загальні рейтингові місця наразі Мінрегіоном не розраховуються.

 

            Майже за кожним другим показником (12 з 25) область увійшла до першої десятки регіонів, з них, зокрема, - до першої п’ятірки за показниками:

обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення – 2 місце (27,0  тис. грн.);

індекс капітальних інвестицій – 2 місце (164,9 %);

обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу населення – 5 місце (1,48 тис. грн.);

темп зростання (зменшення) обсягу прямих іноземних інвестицій – 4 місце (102,3 %);

обсяг експорту товарів у розрахунку на одну особу населення – 3 місце  (384,6 дол. США);

доходи місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення – 4-5 місце (1,2 тис. грн.).

 

У порівнянні з результатами за січень-грудень 2016 року покращено такі показники:

індекс промислової продукції (104,9 %) – 8 місце проти 22-23 місця;

індекс будівельної продукції (125,5 %) 7 місце проти 23 місця;

обсяг виконаних будівельних робіт у розрахунку на одну особу населення (186,4 грн.) 10 місце проти 17 місця;

темп зростання податкового боргу до місцевого бюджету (96,9 %) –  8 місце проти 20 місця;

Крім того, покращено усі показники за напрямом інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця, що дозволило області за цим напрямом посісти           3 місце проти 9 місця (за підсумками 2016 року).

На зниження рейтингових місць за рядом напрямів проти результатів 2016 року вплинуло погіршення позицій області по окремих показниках, зокрема:

фінансова самодостатність (23 місце проти 3 місця) 

темп зростання доходів місцевих бюджетів (127,3 %) – 25 місце проти 4 місця (158,5 %);

ефективність ринку праці (22 місце проти 16 місця)

індекс реальної заробітної плати (115,9 %) 23 місце проти 16 місця (107,3%);

розвиток інфраструктури (22 місце проти 10 місця)

темп зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла (103,9 %) – 15 місце проти 5 місця (106,7%;

обсяг вантажообороту автомобільного та залізничного транспорту на 1 особу (1231,4 тис. т-км) – 15 місце проти 12 місця.

            
            

З результатами рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку регіонів за січень-березень 2017 року можна ознайомитися на офіційному сайті Мінрегіону.

Читайте також

«Там, де є можливість, ми відновлюємо», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

Обличчя незламності: у Запоріжжі презентували фотоісторії тих, хто уособлює стійкість регіону

«Сьогодні, як ніколи, важливо втілювати рішення, які забезпечать майбутнє нашого регіону», – голова Запорізької ОДА Іван Федоров

«Наша мета – зберегти нормальність життя там, де ворог щодня намагається її зруйнувати»: у Запоріжжі відбувся Форум стійкості «Ми – Запоріжжя»

Запорізькі ветерани, ветеранки та члени їхніх родин можуть долучитися до безоплатної програми професійної реінтеграції

«Надихаюся друзями, колективом, роботою», – ветеран Олександр Шевчук про цивільне життя

Від потреб до рішень: у Запоріжжі презентували результати першого опитування ветеранів

«Настільний теніс для мене – це гра для душі»: у Запоріжжі пройшли ІІ Обласні спортивні ігри серед ветеранів та їхніх сімей

Проєкт «Смілива»: безпековий тренінг для дівчат у Запоріжжі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 736 ударів по 39 населених пунктах Запорізької області

Від навчання до роботи: у Запоріжжі планують готувати фахівців цифрових мереж