Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Закордонні інвестори запропонували збудувати сміттєпереробний завод на території області

24 липня 2017 - 16:10

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з представниками компанії IMOP Corporation s.r.o, Slovakia. Участь у заході також взяли начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Артур Бойко та директор Агенції регіонального розвитку Запорізької області Кирило Шамілов.

Сторони обговорили питання можливого будівництва сміттєспалювального заводу на території Запорізької області.

Як наголосив Костянтин Бриль, проблеми з утилізацією твердих побутових відходів існують на всій території України, в тому числі і в Запорізькій області - це проблема, насамперед, великих міст.

- Для втілення в життя такого проекту нині існують різні можливості фінансування, в тому числі і співфінансування. Зважаючи на реформу децентралізації та створення в регіоні об’єднаних територіальних громад, ми маємо обрати одну пілотну територію та на її базі реалізувати проект. Як базу можна розглянути Мелітополь, Бердянськ та інші великі міста регіону. Все, що стосується інвестиційного напрямку, в Запорізькій області приймається з розкритими обіймами. Влада регіону зробить усе, аби ви не зустрілися з корупцією чи бюрократією, та докладе всіх зусиль, аби цей проект не залишився планом на папері, - запевнив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Власне представники компанії IMOP Corporation s.r.o, Slovakia, наголосили, що виробнича та побутова діяльність людини неминуче пов'язана з утворенням твердих побутових відходів, які спричиняють широкомасштабне забруднення біосфери, що призводить до порушення екологічної рівноваги, розповсюдження серйозних захворювань тощо. З метою зменшення рівня екологічного забруднення в регіоні розглядається можливість будівництва сміттєспалювального заводу за новітніми технологіями. Таким чином, будуть не тільки утилізовані тверді побутові відходи, а ще й вироблятися великі обсяги електроенергії, теплової енергії, золи в якості наповнювача для дорожнього полотна, виготовлення шлакоблоків, панелей тощо. Нині представники компанії IMOP Corporation s.r.o, Slovakia об’єднали пропозиції німецьких, чеських, італійських та інших фірм з переробки сміття, які звели близько 500 сміттєпереробних заводів по всьому світу.

Очільник регіону запросив інвесторів на форум інтеграції і кооперації, що запланований на 12 жовтня. За попередніми даними, участь у ньому мають взяти 25 закордонних послів. Як наголосив Костянтин Бриль,  для того, щоб започаткувати співпрацю зі словацькою стороною, потрібно напрацювати меморандум, певні договори та створити робочу групу з вивчення та створення технічних завдань, аби остаточно визначитися з локацією.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

СБУ повідомила про підозру ватажку «особистої армії» гауляйтера захопленої окупантами частини Запоріжжя

Відновлення територій: проєкт USAID передав громадам Запорізької області оргтехніку

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 22.09.2023, 576 доба

86 ударів по 22 населених пунктах – ворог продовжує бити по мирних громадах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 575-го дня війни

Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Демократичної та Республіканської партій у Сенаті США й сенаторами

Керівниця апарату ОДА на прямому зв’язку з жителями регіону

Допомога від закордонних партнерів: Федеративна Республіка Німеччина надала громадам спецтранспорт

СБУ повідомила про підозру морському піхотинцю з Криму, який штурмував позиції ВСУ під Роботиним

Юрій Малашко про оперативну ситуацію в регіоні