Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Збитки від вибуху будуть компенсовані

19 грудня 2007 - 15:22

Перший заступник голови облдержадміністрації, голова обласної комісії з техногенної та екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Бережний на терміново скликаному брифінгу поінформував журналістів про заходи, які здійснюються для ліквідації наслідків вибуху, що вчора частково зруйнував двоповерховий житловий будинок за адресою м. Запоріжжя, вул. Воєнбуд, 62, (у районі селища Леваневського).

Одразу ж після вибуху за дорученням голови облдержадміністрації Євгена Червоненька був створений штаб з ліквідації наслідків надзвичайної події, а на місце пригоди виїхало керівництво облдержадміністрації та відповідних служб.

За словами Олександра Бережного, вибух стався у восьмиквартирному будинку котеджно-барачного типу, де зруйновано чотири квартири. Його причину з'ясовує спеціально створена слідча група. Справжнім дивом є відсутність людських жертв.

- Вдень на цьому будинку працювала бригада будівельників, які ремонтували покрівлю, – розповів Олександр Бережний. - У момент хлопка вони знаходились безпосередньо на даху, тому двох з них вибуховою хвилею скинуло на сніг. На щастя, ніхто не зазнав ушкоджень і травм. Під час вибуху в будинку знаходилися три мешканці – одна дівчинка покинула будинок через вікно, чоловік – через зруйновану стіну, третя людина – через двері.

Двом мешканцям будинку – чоловіку, який перебував у шоковому стані та ще одному, у якого стався серцевий напад – оперативно прибулими медиками була надана термінова медична допомога. Всім, хто потребував, була також надана психологічна допомога.

У постраждалих квартирах прописані 13 мешканців, фактично ж проживають 9 осіб. Всім їм будуть компенсовані збитки, пообіцяв Олександр Бережний.

- За рішенням міської влади, компенсація може бути надана або у вигляді житла (а за майно - у вигляді фінансової компенсації), або загалом у вигляді фінансової компенсації, якою люди розпоряджатимуться на власний розсуд, - зазначив посадовець.

Шибки, що вибило вибуховою хвилею у сусідньому будинку, вже вставлені.

Перший заступник голови ОДА, який очолює обласний штаб з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, відзначив злагоджену роботу всіх служб, зокрема, подякував за оперативність працівникам обласного МНС. Також Олександр Бережний висловив вдячність керівникам підприємств, які відгукнулись на прохання надати у розпорядження рятувальників необхідну техніку - керівнику казенного підприємства «Іскра» Ігорю Пресняку, заступнику генерального директора ВАТ «Мотор Січ» Анатолію Малишу, генеральному директору ВАТ «Запоріжсталь» Віталію Сацькому.

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

Читайте також

Запорізький національний університет – на порозі змін

Пліч-о-пліч: Васильківська та Дніпрорудненська громади об’єднують зусилля для підтримки людей

Практикум з волонтерського менеджменту: молодіжні працівники можуть долучитися до всеукраїнського тренінгу

Впродовж доби окупанти завдали 542 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Екскаватори та трактори: три громади Запорізької області отримали спецтехніку, придбану за бюджетні кошти

Мелітопольська громада отримала гуманітарну допомогу від GEM

Запорізька ОДА та ЮНІСЕФ об'єднують зусилля для захисту дітей

Сила духу й тіла: 13 запорізьких ветеранів взяли участь у фестивалі з богатирського єдиноборства

Його серце билося за Україну: на честь полеглого Захисника Михайла Колесніка відкрили меморіальну дошку

Перемога на чемпіонаті Європи та підтримка вдома: запорізьким каратисткам вручили сертифікат на спортивне обладнання

Для здоров’я та довголіття: інформаційна кампанія від МОЗ

Загалом упродовж доби окупанти завдали 529 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області