Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Стан виплати компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень жителям Запорізької області у 2007 році

8 січня 2008 - 17:18

Законом України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України” (далі - Закон) встановлені зобов'язання держави перед громадянами України, які внаслідок знецінення втратили грошові заощадження, поміщені в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадбанку СРСР, та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери: облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР. Компенсації підлягають також грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років і які знаходились на рахунках Ощадного банку України не менше одного повного календарного року в період 1992-1995 років.

Порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України, установам колишнього Укрдержстраху та обсяги цих виплат встановлюються щорічно постановами Кабінету Міністрів України у межах коштів, передбачених на ці цілі Державним бюджетом України.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2007 № 336 “Про виплату у 2007 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень і страхових внесків, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, та викуп облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року і державних казначейських зобов'язань СРСР, придбаних на території Української РСР” (далі – Постанова) установи ощадбанку області, після отримання коштів для проведення компенсаційних виплат, в поточному році здійснювали виплату громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень та викуп облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року і державних казначейських зобов'язань СРСР, придбаних на території України.

За інформацією філії - Запорізького обласного управління ВАТ «Ощадбанк» станом на 27.12.2007

на виплати:

  • вкладникам в межах 50 грн. профінансовано 712,17 тис.грн., з них виплачено – 710,0 тис.грн.;
  • спадкоємцям вкладників, що померли в 2004 році в межах 150 грн. профінансовано 201,5 тис.грн. з них виплачено – 43,35 тис.грн.;
  • спадкоємцям вкладників, що померли в 2005-2007 роках в межах 500 грн. профінансовано 10465,26 тис.грн., з них виплачено 8241,65 тис.грн.;

на викуп:

  • облігацій Державної цільової безпроцентної позики 1990 року профінансовано 12060,18 тис.грн., з них виплачено – 10010,01 тис.грн.;
  • державних казначейських зобов ' язань СРСР профінансовано 1558,4 тис.грн., з них виплачено – 1434,75 тис.грн.

Всього з початку року на рахунок Запорізького обласного управління ВАТ «Ощадбанк» з державного бюджету надійшло 25896,332 тис.грн., з них громадянами отримано 21331,033 тис.грн. (або 82,3 % від надходжень).

Крім того, страховою компанією ВАТ «Оранта-Січ» проводилися компенсаційні виплати за рахунок держбюджету спадкоємцям застрахованих осіб чи страхувальників, померлих у 2004 році у розмірі державної допомоги на поховання, але не більше ніж 150 грн., а також спадкоємцям застрахованих осіб або страхувальників, померлих у 2005-2007 роках в розмірі державної допомоги на поховання, але не більше ніж 500 грн.

Станом на 27.12.2007 страховою компанією ВАТ «Оранта-Січ» 905 громадянам виплачено 308,762 тис.грн. таких компенсаційних виплат.

 

Довідково: Вимогами Постанови ВАТ «Державний ощадний банк України» та «Національної страхової компанії «Оранта» (їх відповідні територіальні підрозділи) зобов'язані у разі наявності на кінець 2007 року залишку коштів, перерахованих з державного бюджету на їх рахунки для проведення вищезазначених компенсаційних виплат та викупу, але не використаних до 25 грудня, перерахувати такий залишок до державного бюджету.

Читайте також

Голоси міста, що звучать попри війну: у Запоріжжі відкрили нову виставку

Допомога без кордонів: Запорізька область посилює співпрацю з італійськими партнерами

«Нас єднає Байда»: 55 нових учасників посвятили до юнацького руху «Байда»

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 18.10.2025

Упродовж доби окупанти завдали 898 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

«Діалог влади та бізнесу»: можливості для експортерів

Безпечно і безбар’єрно: у Комишуваській «підземній» школі розпочалося навчання

Підтримка ВПО та вразливих категорій населення: Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності – із робочою поїздкою в Запорізькій області

Діти Запорізької області поїдуть на відпочинок до В’єтнаму

Він пройшов війну, пережив дві клінічні смерті, але не зламався: історія Івана Маляренка

Енергетична ситуація в Запорізькій області: обмеження споживання електроенергії стосуються лише промисловості та бізнесу

єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: державна програма стала доступнішою для жителів Запорізької області