Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

День захисника України - свято, що об’єднує всіх українців

13 жовтня 2017 - 14:36

У Запоріжжі на Алеї захисників України, що в парку Металургів, відбувся мітинг та покладання квітів з нагоди Дня захисника України. В урочистому заході взяли участь народний депутат України Ігор Артюшенко, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова обласної ради Григорій Самардак, міський голова Володимир Буряк, учасники дев’ятого потягу національного єднання «Труханівська січ», учасники АТО та рідні загиблих бійців, волонтери, учні, представники трудових колективів тощо.

- Вже втретє запорізька громада відзначатиме День захисника України, який  започатковано саме на запорізькій землі. День 14 жовтня об’єднав у собі кілька визначних свят: це  День захисника України,  свято Покрови, День визволення міста Запоріжжя, день Українського козацтва. Ці всі свята дуже важливі для кожного запоріжця, які несуть особливу енергетику. Вже 100 років український народ виборює власну незалежність. Боротьба за право жити у власній державі розпочалася з Української революції 1917-1921 років та триває й сьогодні. Але перемога обов’язково буде за нами. День захисника України – це особливе свято не лише для військових, а й для всіх людей, хто своєю роботою та допомогою наближає нашу перемогу. Сьогодні до нас приєдналися учасники потягу єднання «Труханівська січ», які об’єднують різні області України та демонструють єдність українського народу, - зазначив  Костянтин Бриль.

До привітань також приєдналися військові, учасники АТО та родини загиблих бійців.

- Збройні сили України завжди будуть боронити цілісність та незалежність держави. За останні роки українська армія суттєво зміцніла та демонструє неабияку силу і стійкість. Поряд з армією захищати власну державу стали мільйони українців. Тому День захисника України – свято не лише Збройних сил, а й усіх українців, і лише разом ми зможемо наблизити  перемогу, - зазначив у своєму виступі заступник обласного військового комісара полковник Олександр Мойко.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять 147 запорізьких бійців, які загинули під час проведення АТО. Також присутні поклали квіти до першого каменя Алеї захисників України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Від лікування до інтеграції: в Україні розширюють державні гарантії для поранених Захисників і Захисниць

Українські стартапи запрошують до делегації на TechCrunch Disrupt 2026

«Не урок! Не контрольна! UA-Батл»: для дітей Запорізької області провели розважально-інтелектуальну гру до Дня Незалежності України

Символ нескореності та свободи: на острові Хортиця здійняли Державний Прапор України

Упродовж доби окупанти завдали 559 ударів по 40 населених пунктах Запорізької області.

Держава компенсує ветеранам оренду житла: хто може отримати виплату та як це зробити

Читати, досліджувати й мислити: у Запоріжжі пройшла літня профільна школа для старшокласників

Приморській громаді – 10 років: з вірою у повернення додому

Університети як партнери бізнесу: підприємці та представники закладів вищої освіти обговорили нові моделі співпраці

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.08.2026

упродовж доби окупанти завдали 539 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області

Українська ідентичність починається з освіти: у Запоріжжі відбулася конференція щодо майбутнього освітньої системи в умовах війни