Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі зафіксовано новий випадок захворювання на ботулізм

7 листопада 2017 - 09:46

У Запоріжжі зафіксовано новий випадок захворювання на ботулізм

У реанімаційне відділення Запорізької обласної клінічної лікарні поступили двоє жителів обласного центру 1967 та 1996 року народження, при огляді яким установлено діагноз ботулізм. Як повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, наразі хворі перебувають у важкому стані.

При епідеміологічному розслідуванні цього випадку захворювання на ботулізм установлено, що постраждалі вживали рибу в'ялену домашнього приготування. Інформація про цей випадок направлена до територіальних органів Держпродспоживслужби для розслідування та вжиття відповідних заходів.

Загалом у поточному році в Запорізькій області  захворіли на ботулізм семеро осіб, померлих немає.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, що склалася із захворюваністю на ботулізм, медики радять виключити з раціону продукти харчування, які потенційно несуть загрозу захворювання на ботулізм – рибу копчену та в’ялену, копчені м’ясні вироби, консерви, особливо домашнього приготування.

У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також