Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Реформа ЖКГ – один із пріоритетів діяльності виконавчої влади

8 лютого 2008 - 17:39

Заступник голови облдержадміністрації Геннадій Фукс взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді, яку провів очільник Міністерства у справах житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко. Разом з представниками регіональної виконавчої влади міністр обговорив нагальні питання ЖКГ, зокрема, можливі шляхи його реформування.

Олексій Кучеренко накреслив урядове бачення реформи ЖКГ. Одним із засобів створення ефективного власника в сфері ЖКГ Уряд вбачає організацію об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, які разом з управляючими компаніями мають побороти монополізм ЖЕКів на цьому специфічному ринку послуг. З метою заохочення громадян створювати ОСББ, їм безкоштовно передаватимуть землю на якій розташовані будинки.

Міністр також пообіцяв «за два роки вирішити проблему встановлення лічильників». Саме наявність лічильників стимулюватиме споживача до реальної економії ресурсів, - впевнений Олексій Кучеренко.

Звертаючись до представників регіонів, міністр наголосив, що в подальшому фінансування розвитку місцевої інфраструктури здійснюватиметься Урядом за умови існування відповідної обласної програми, яка ґрунтуватиметься на Генеральному плані розвитку території.

Водночас Олексій Кучеренко закликав представників місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування не забувати про інші – місцеві джерела фінансування для проведення реформ у житлово-комунальному господарстві. Надходження від продажу та оренди землі, а також від використання комунальної власності – ще не достатньо ефективно використовуються для вирішення цього завдання, – наголосив Олексій Кучеренко.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність

Безпечний та безперервний освітній процес: майбутні медики здобувають практичні навички в укритті коледжу

У Запоріжжі СБУ викрила організовану групу, яка вимагала хабарі за оформлення дозвільних документів на розміщення тимчасових споруд

Представники Європейського Союзу провели відкритий урок для запорізьких школярів до Дня Європи

Символ єдності: у Запоріжжі підняли прапор Європейського Союзу

Впродовж доби окупанти завдали 220 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1170-го дня війни

Тиша, що звучить гучніше за слова

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України: в Запоріжжі відбулось регіональне засідання

Мобілізація, відстрочки та ВЛК: роз’яснення від Запорізького ОТЦК та СП