Новини

Запорізька молодь збирається на фінальні змагання з дебатів

21 листопада 2017 - 10:40

Запорізька молодь збирається  на фінальні змагання з дебатів

У  Запорізькій області з 2016 року реалізується проект німецько-українського партнерства «Молодь дебатує». Проект  спрямований на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення у молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми.

Реалізацію проекту взяли на себе партнерські організації «Internationales Haus Sonnenberg», Міністерство закордонних справ Німеччини за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Цього року до участі  долучилися ще 16 шкіл із восьми областей України: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Житомирської, Львівської, Миколаївської та Сумської.  Загалом  у проекті в цьому році беруть участь 24 школи та близько 400 школярів 9-11 класів.

У Запорізькій області його учасниками з 2016 року стали Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23 та  Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум",  згодом до них  приєдналися Мелітопольська гімназія № 15 та Запорізька середня школа № 38.

У цих навчальних закладах уже відбулися шкільні змагання, за підсумками яких  обрано вісім  найкращих учасників.  Саме вони і зійшлися в дебатах між собою на регіональному етапі, у якому взяли участь учні та учениці чотирьох навчальних закладів області: Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум», Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38, Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23, Мелітопольської гімназії № 15.

Для дебатів було обрано  важливу тему для нашого регіону:  «Чи варто ввести обов’язковий предмет «Екологія» з 5-го класу в школах Запорізької області?». Після дебатів та обговорення, розглянувши різні точки зору, більшість учнів дійшли висновку, що предмет «Екологія» потрібно вивчати, починаючи з 5-го класу.

За результатами двох дебатів журі визначило  кращих, які будуть представляти нашу область на фінальних змаганнях у м. Харкові 9-10 грудня. Це учень  9 класу Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Богдан Козлов та учениця Мелітопольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23 Вікторія Баслик.

За словами фахівців, найважливішим аспектом у методиці «Jugend debattiert» є те, що, начебто «граючи за себе», учасникам необхідно також уміти працювати в команді, не лише переконувати у власній позиції, а й дослухатися до думки інших. За задумом, переможцями визнаватимуться  не ті, хто найактивніше висловлюється, а ті, хто дає можливість усім учасникам максимально долучитися до обговорення, сприяє продуктивності дискусії, максимально просуває дебати вперед, даючи можливість глибокого й різностороннього висвітлення проблеми. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також