Новини

До національно – патріотичного виховання молоді розробляється системний підхід

31 січня 2018 - 14:53

Обговоренню обласної цільової програми національно – патріотичного виховання молоді було присвячене  друге засідання координаційної ради з питань національно – патріотичного виховання при  облдержадміністрації. У заході взяли участь  народний депутат Ігор Артюшенко, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Власова, президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, директор Центру патріотичного виховання молоді Марина Шконда, педагоги, представники військових частин та громадськості.

Як зазначила Наталія Власова, питання національно-патріотичного виховання молоді на сьогодні набуває особливого значення,  Україні, як ніколи, потрібні патріоти, захисники своєї держави, щоб у важкий час бути готовими захищати свою країну.

- Нами напрацьовано багато пропозицій, які планується внести до програми. Національно-патріотичне виховання виходить на новий рівень, в області запроваджено багато нових проектів. Це і численні тренінги, проведення екскурсій до військових частин, спортивні змагання, творчі конкурси, турніри, оновлення Центру патріотичного виховання молоді тощо. Якщо ми всі разом консолідуємо зусилля, то і результат зможуть побачити  жителі області, - підкреслила Наталія Власова.

Про зміни та доповнення до обласної цільової програми поінформувала директор Центру патріотичного виховання молоді Марина Шконда. За її словами, основні доповнення стосуються розширення дії програми.

- Актуальність національно-патріотичного виховання молоді зумовлюється сучасними викликами, що стоять перед Україною, і вимагають подальшого вдосконалення системи національно-патріотичного виховання. На сьогодні у Запорізькій області функціонує ряд установ і об’єднань, які займаються питанням національно-патріотичного виховання молоді. Проте їхня діяльність без належного організаційного, інформаційного, наукового та методичного забезпечення, без підтримки та контролю з боку органів місцевої влади у ряді випадків носить локальний та несистемний характер. Розробка обласної цільової програми національно-патріотичного виховання молоді Запорізької області на 2017-2021 роки зумовлена необхідністю об’єднання та координації зусиль органів місцевого самоврядування, навчальних закладів та установ, громадських організацій для розв’язання  цих проблем та подальшого розвитку системи національно-патріотичного виховання молоді міста Запоріжжя та Запорізької області, - зазначила Марина Шконда.

Наразі визначено основні пріоритети національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Зокрема, це громадянська освіта, духовно-моральне виховання та військово-патріотичне виховання.

Реалізація Програми забезпечується за рахунок коштів обласного бюджету, коштів місцевих бюджетів та інших джерел. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, становить 17 млн. 665 тис. грн.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також