Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізький студентський актив відзначив 120 річницю з дня народження Костя Блакитного

27 лютого 2018 - 13:43

Чергове засідання Запорізької обласної студентської ради лідери студентського самоврядування присвятили розвитку молодіжної політики у Запорізькій області, особливу увагу приділивши питанням національно – патріотичного виховання.

Зокрема, студентський актив області ознайомився з життєписом Костя Блакитного - головного отамана Холодного Яру, який до 1914 року навчався у механіко-технічному училищі в Олександрівську (нині - Запорізький національний технічний університет).

Як розповіла директор обласного центру  патріотичного виховання молоді Марина Шконда, Кость Степовий - Блакитний (Костянтин Пестушко) в роки української революції 1917-1921 років вів боротьбу з більшовицьким режимом партизанськими методами, створив та очолив «Степову дивізію», що налічувала до 18 тисяч бійців. Діяв на Херсонщині, Катеринославщині, в Київській губернії, зокрема на Чигиринщині, в Холодному Яру. Командував Першою Олександрівською повстанською армією.

Олександрівське механіко – технічне училище сформувало характер майбутнього отамана, виховавши мужнього та грамотного керівника  партизанських загонів, що  увійшов в українську історію як взірець служіння своєму народові.

Розглядаючи постать Костя Блакитного, студентська молодь вирішила провести турнір з настільної гри «100 років боротьби» на базі Запорізького національного технічного університету, щоб ознайомити молодь з видатними постатями української революції 1917-1921, зокрема з видатним отаманом Холодного Яру Костем Пестушком.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Суспільство, відкрите для всіх: на платформі «Дія.Освіта» зібрали серіали, гайди й симулятори з безбар’єрності

«Серце, що виховало Героя»: у Запоріжжі відкрили виставку про матерів полеглих Захисників і Захисниць

Запоріжжя – Мілан: молодь двох регіонів обговорила спільне європейське майбутнє під час телемосту

Словаччина, Італія, Австрія: як європейські партнери підтримують Запорізьку область

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 10.05.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 780 ударів по 33 населених пунктах Запорізької області

Для найрідніших – з вдячністю

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.05.2026

«Переможемо разом, коли пліч-о-пліч»: в Запоріжжі визначили найкращі шкільні команди з волейболу

Заради свободи, гідності та миру: у Запоріжжі відзначили День Європи

«Шість зупинок Європою»: у Запоріжжі студенти коледжу влаштували гастротур до Дня Європи

Пяйят-Хяме, Тренделаг, Вермланд та Вестерноррланд: Запорізька область розвиває партнерство з регіонами Північної Європи