Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Програмою «Доступні ліки» будуть охоплені найвіддаленіші сільські населені пункти

6 березня 2018 - 13:55

Кабінет Міністрів України вчасно і в повному обсязі відшкодовує кошти, необхідні для реалізації програми «Доступні ліки». На цьому у ході селекторної наради з керівниками областей наголосив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. У запорізькій студії ПАТ «Укртелеком» у  нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко.

- Ми в повному обсязі відшкодовуємо ті кошти, які необхідні для розрахунків з аптечними закладами для ефективної реалізації програми «Доступні ліки». Жодних затримок по розрахунках з аптеками у нас немає і не буде. Всі необхідні суми, а це біля 1 млрд. грн., на виконання цієї програми у Державному бюджеті Урядом забезпечені, - наголосив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що згідно з постановами Кабінету Міністрів України відшкодування коштів аптекам відбувається двічі протягом місяця.

Павло Розенко  доручив МОЗ та представникам місцевої влади посилити моніторинг виконання програми, інформування громадян про можливості програми «Доступні ліки» та продовжити роботу щодо залучення до реалізації програми нових аптек.

Органам місцевої влади також доручено розробити механізми розповсюдження урядової програми «Доступні ліки» до найвіддаленіших населених пунктів України.

- Дуже важливо довести програму «Доступні ліки» до кожного села, до кожного найвіддаленішого населеного пункту, до кожного нашого громадянина. Там, де відсутні аптечні заклади, необхідно активніше залучати до цієї роботи фельдшерів, ФАПи можуть укладати угоди з аптеками, які беруть участь у програмі, отримувати ліки у них та реалізовувати у своїх селах. Також місцеві органи влади повинні продумати і запропонувати механізми мотивації фельдшерів  для залучення їх до цієї роботи. Громадяни, котрі мешкають у сільській місцевості, повинні мати абсолютно такий самий доступ до доступних ліків, як і міське населення, - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

У 2017 році для реалізації Урядової програми «Доступні ліки» Запорізькій області було виділено кошти субвенції у розмірі 31 495,2 тис. грн.

За 2017 рік виписано 649804 рецепти. В аптечній мережі здійснено відпуск лікарських засобів за 547956 рецептами (84,3% від виписаних), що склало 98,8 % освоєння виділених коштів.

Програмою скористалися 280 367 осіб – це 60,4% від загальної кількості пацієнтів диспансерної групи, зокрема з серцево-судинними захворюваннями - 242234 (59%), бронхіальною астмою – 6964 (79,6%), цукровим діабетом – 31169 (67,7%).

На виконання  програми «Доступні ліки» у 2018 році  затверджено розподіл  коштів субвенції у розмірі 44 827 тис. грн.

На початок цього року 236 аптечних закладів виявили бажання взяти участь у програмі.

Закладами охорони здоров’я області проводиться робота з виписки рецептів на лікарські засоби, які входять до Урядової програми «Доступні ліки». За лютий місяць було виписано 77346 рецептів (з початку дії програми - 110328 рецептів). В аптечній мережі здійснено відпуск лікарських засобів за 65208 рецептами (з початку дії програми - за 74161 рецептом), це 80,4% від виписаних у лютому (з початку дії програми – 67,2%). Всього отримали лікарські засоби  52054 пацієнти.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Нове покоління лідерів: при Запорізькій ОДА сформували молодіжну раду

Запорізька область – Програма розвитку ООН: партнерство, побудоване на спільних цінностя

В Запоріжжі відбувся перший чемпіонат із військово-спортивного багатоборства в пам’ять про загиблих поліцейських

День взаєморозуміння та підтримки: у Кушугумській громаді пройшла соціально-реабілітаційна акція для ветеранів та цивільних

Запорізька область – Програма розвитку ООН: партнерство, побудоване на спільних цінностя

У Запоріжжі стартували Перші обласні спортивні ігри 2025 серед ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх сімей

Фахівець із супроводу ветеранів Юрій Гладиш допомагає побратимам та їхнім рідним

Фахівець із супроводу ветеранів Юрій Гладиш допомагає побратимам та їхнім рідним

Оренда державного майна: нежитлове приміщення у будівлі на центральному проспекті Запоріжжя виставили на онлайн-аукціон

СБУ викрила зловмисника, який за гроші організовував незаконне переправлення ухилянтів через державний кордон

«Знати, аби врятувати»: у Запоріжжі стартувала серія виїзних тренінгів з тактичної медицини для школярів

Інноваційні рішення для теплової та альтернативної енергетики: стартувала реєстрація на виставку InnoTechEnergy