"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область готується до святкування «української весни»

5 квітня 2018 - 13:35

До 100-річчя звільнення міста Запоріжжя та території сучасної Запорізької області від більшовиків у квітні 1918 року обласна влада разом із активними громадянами готуються вшанувати пам’ять національного спротиву.

Упродовж 16-20 квітня 1918 року від окупантів було очищено Олександрівськ, Мелітополь, Бердянськ, встановлено українську владу в Гуляйполі. За радянських часів на подібні теми було накладено табу, лише останнім часом завдяки науковій діяльності Федора Турченка, Володимира Бондаренка, Юрія Щура населення області може дізнатись про  «українську весну» на Запоріжжі.

Пам’ять героїв національної боротьби вшановують в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області. Там проводять тематичні інформаційні години, уроки пам’яті, урочисті лінійки. Школярам розповіли про перебіг національно-визвольних подій, уроки та причини поразки Української революції, життя і бойовий шлях полковника Петра Болбочана, Олександра Вишнівського, Марка Безручка, командирів селянської армії Нестора Махна. Варто відзначити, що студентка з Веселівського району Олена Дмитерко стала переможцем літературного конкурсу «Українська революція 1917-1921 років», що проводився Міністерством культури України.

Велика увага приділяється знаковим місцям революційних подій. Приміром, 16 квітня відкриють меморіальну дошку Українським січовим стрільцям на залізничному вокзалі «Запоріжжя-1». А вже наступного дня з’явиться інформаційна дошка на честь учасників вільнокозацького руху на будинку по вул. Поштова, 73. 100 років тому тут працювала міська електростанція, за контроль над якою тривали жорстокі бої між українськими загонами та червоними окупантами. 18 квітня на згадку про волонтерів Олександрівська, які годували, одягали та озброювали воїнів Другої самокатної сотні Запорізького корпусу армії УНР, встановлять пам’ятну дошку на поліклініці військового шпиталю по вул. Військкоматська, 3. До кінця весни на честь 100-річчя Кримського походу Петра Болбочана  встановлять пам’ятну дошку на станції «Мелітополь». Після звільнення міста комендантом вокзалу призначили Бориса Дивідіва, у майбутньому відомого українського письменника Бориса Антоненка – Давидовича.

Також меморіальні та інформаційні дошки встановлять у с. Біленьке та с. Лисогірка Запорізького району, с. Приморське Василівського району. До святкувань долучиться колектив Національного заповідника «Хортиця» та представники громадських організацій, що започаткують дубову алею і встановлять хрест на честь захисників України початку минулого століття.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації