"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запоріжці зберегли пам'ять про легендарного земляка - визволителя Освенціма

9 травня 2008 - 16:00

Меморіальна дошка на честь Героя України запоріжця Анатолія Шапіро, який увійшов в історію Великої Вітчизняної як визволитель Освенціма, була урочиста відкрита в Запоріжжі 9 травня. В урочистому заході взяли участь посадовці: виконуючий обов'язки першого заступника Міністра закордонних справ Юрій Костенко, виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації Валерій Черкаска, Запорізький міський голова Євген Карта шов, а також родичі Анатолія Шапіро, які мешкають у Запоріжжі.

- В цей святий для нашої країни, нашої громади день ми зібралися тут, щоб вшанувати пам'ять нашого видатного земляка Анатолія Павловича Шапіро. Він народився в 1913 році у великій єврейській родині в Харківській області, - поінформував учасників урочистого відкриття голова обласного товариства охорони пам'яток культури та історії Валерій Козирєв. - В 1934 році закінчив Запорізький інженерно-педагогічний інститут, а в 1935 був призваний до лав Червоної армії. Тут він закінчив річні курси і був призначений командиром взводу. В 1939 році Анатолій Павлович Шапіро обирався депутатом Запорізької обласної ради, а після цього призначений головою міськплану. У жовтні 1941 року Анатолій Павлович пішов добровольцем на фронт. За час війни був нагороджений орденами Червоної зірки – за бої під Туапсе та за бої під Каневом, за бої під Краковом та Прагою - орденами Великої Вітчизняної війни першого та другого ступеня, 14 медалями. До нашої та світової історії він увійшов, як командир, майор, який 27 січня 1945 року на чолі штурмового загону відчинив браму жахливого концтабору Освенцім.

- Сьогодні ми вшановуємо пам'ять людини, яка жила в Запоріжжі та продемонструвала, як треба жити, працювати та воювати. Світла йому пам'ять і дай Боже, щоб усі наступні покоління пам'ятали про таких героїв, як Шапіро Анатолій Павлович, - наголосив Валерій Черкаска.

Онук легендарного командира Юрій Шапіро, який живе в Запоріжжі, від свого імені та своєї родини подякував всім запоріжцям, що зберегли пам'ять про його відважного діда, а також привітав присутніх з днем великої Перемоги.

Меморіальна дошка встановлена на будівлі міського управління УМВС України в Запорізькій області. Тут в 30-х роках розташовувався міськвиконком, де працював Анатолій Шапіро. Виготовив меморіальну дошку відомий запорізький архітектор Олексій Машкадов.

 


Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано ​​2 248 450 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 248 164 підтверджені випадки COVID-19

До 2030 року більшість громадських будівель в Україні мають стати безбар'єрними

Перший активний парк Запорізької області запрацював

Занедбаний гуртожиток в Енергодарі отримає друге дихання

Ремонт та оснащення приймального відділення в Енергодарі потрібно завершити якомога швидше

Олександр Старух : Енергодар - особливе місто, і абсолютно всі питання його життєдіяльності мають вирішуватися на належному рівні

Облдержадміністрація тримає на контролі ситуацію з ліквідації наслідків негоди у Бердянську

Запорізька область отримала нову вакцину: де можна зробити щеплення

На Запоріжжі активно оновлюють автошляхи регіонального значення