Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В об’єднаних громадах вивчають міжнародний досвід у сфері захисту прав дітей

25 червня 2018 - 10:58

У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці пройшов дводенний тренінг для представників об’єднаних територіальних громад, які опікуються питаннями захисту прав дітей, надання послуг дітям та сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, на тему: «Механізми захисту прав та інтересів дитини» за участю представника Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав дитини та сім’ї Аксани Філіпішиної, співробітників офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Під час тренінгу були розглянуті питання щодо застосування норм Міжнародного законодавства у сфері захисту прав дитини, національного законодавства, що регулює питання захисту прав дитини та відповідальності об’єднаних територіальних громад у цій сфері, роль органів опіки та піклування в сімейних спорах, деякі аспекти діяльності комісії із захисту прав дитини.

Також акцентовано увагу на необхідності створення в структурі виконавчих органів об’єднаних територіальних громад служб у справах дітей, у тому числі для своєчасного виявлення дітей у небезпеці, вилучення їх із негативного середовища та їх тимчасового влаштування, влаштування дітей, що посиротіли до сімейних форм виховання, а саме: під опіку, піклування громадян, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. 

За інформацією Міністерства соціальної політики України, у зв’язку із розширенням повноважень сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад щодо провадження діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, викладено у новій  редакції методичні рекомендації щодо організації та забезпечення діяльності об’єднаної територіальної громади у сфері захисту прав дітей.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

З 5 населених пунктів Запорізького району евакуюють дітей разом з батьками

Проєкт «Генератор зв’язку»: коли світло зникає, зв’язок має залишатись

Тепло, турбота і надія: понад 300 запорізьких дітей-сиріт знайшли власну родину

АТ «Запоріжжяобленерго» пояснило, від чого залежить тривалість відключень

Доступність громадського транспорту – на контролі обласної влади

З Днем створення Оріхівської громади!

Упродовж доби окупанти завдали 527 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.11.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1356-го дня війни

Перші кроки в медицині: понад тисячу школярів Запорізької області познайомилися із Запорізьким державним медико-фармацевтичним університетом

Бердянськ – Фастів: зустрічі, обмін досвідом та культурна програма

«Гроші ходять за вчителем»: нова модель фінансування професійного розвитку педагогів