Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У школах області формується освітній простір Нової української школи

4 липня 2018 - 11:41

Питання впровадження освітньої реформи обговорили учасники спільного засідання колегії обласної державної адміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, яке відбулось під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяни Озерової, з 01 вересня 2018 року всі заклади загальної середньої освіти, де є початкова школа, розпочинають впровадження концепції Нової української школи та нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Наразі в області активно облаштовуються класні кімнати, в яких у наступному навчальному році впроваджуватиметься Нова українська школа. На закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком, затвердженим Міністерством освіти і науки України на умовах співфінансування територій: не більше 70% за рахунок державного бюджету і не менше 30% - за рахунок місцевих бюджетів для обласного центру і міст обласного підпорядкування та не більше 90% за рахунок державного бюджету і не менше 10% - за рахунок місцевих бюджетів.

На придбання шкільних автобусів за кошти залишків освітньої субвенції 2017 року розподілено 5923,2 тис. грн. (розпорядження голови облдержадміністрації від 22.01.2018 № 24 «Про придбання у 2018 році шкільних автобусів для перевезення дітей що проживають у сільській місцевості»). На сьогодні формуються відповідні документи для придбання 5 шкільних автобусів на умовах співфінансування.

За станом на 23.05.2018 в області функціонує 13 опорних шкіл з 18 філіями, навчанням в яких охоплено 5302 учня та близько 200 дошкільників.

Продовжується робота щодо створення опорних шкіл в освітніх округах, забезпечення подальшої оптимізації мережі закладів дошкільної та загальної середньої освіти відповідно до планів-графіків оптимізації мережі навчально-виховних закладів кожного регіону.

Опрацьовується питання щодо технічного оснащення опорних шкіл, зокрема, придбання шкільних автобусів з метою підвезення до місця навчання і додому дітей, що проживають у сільській місцевості, за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

У 2018 році на умовах співфінансування (не більш як 70 відсотків — за рахунок освітньої субвенції, не менш як 30 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів) в області виділено 12007,2 тис. грн. (по 6003,6 тис. грн. з обласного та місцевих бюджетів) на придбання 5 шкільних автобусів, у т.ч. і для двох опорних шкіл: у Веселівській та Комишуваській селищних радах.

У 2018 році заплановано створення ще 17 опорних шкіл, 10 з яких - у об'єднаних територіальних громадах.

Під час засідання головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, головам сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад голова облдержадміністрації Костянтин Бриль доручив здійснити необхідні заходи щодо своєчасного використання коштів освітньої субвенції з державного бюджету і до 01 вересня 2018 року забезпечити початкові школи новим обладнанням шляхом ефективного і своєчасного використання субвенції на облаштування освітнього простору Нової української школи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 780-го дня війни

До 500 млн грн може отримати Запорізька область на ремонт укриттів у закладах середньої освіти

Необхідно проявляти максимум солідарності з регіонами, які постраждали від війни найбільше, – Андрій Єрмак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 410 разів били по Запорізькій області

Щоб повернути всіх дітей до шкіл, потрібна допомога від держави, громад та міжнародних партнерів, – Іван Федоров на Конгресі місцевих та регіональних влад

Для подолання сьогоднішніх викликів потрібна максимальна єдність і взаємодія – Президент на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ: ПРОАНАЛІЗОВАНО ТЕНДЕРИ НА ПОНАД 330 МЛН ГРИВЕНЬ

Школа в укритті: учні, педагоги та батьки діляться своїми враженнями від повернення до офлайну

Представники незламних закладів освіти Запорізької області отримали заслужені нагороди

За матеріалами СБУ заочно засуджено чергову колаборантку, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим на Мелітопольщіні

Іван Федоров про терор населення на ТОТ