Новини

Для територій області почали розробляти місцеві схеми екологічної мережі

16 липня 2018 - 16:32

Для територій області почали  розробляти місцеві схеми  екологічної мережі

Між Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації та приватним підприємством «Центр екологічного управління»  укладено договір про надання послуг з розробки місцевих схем формування екологічної мережі Запорізької області. Представники Департаменту повідомляють про початок цієї роботи.

Слід зазначити, що екомережа – це єдина територіальна система, яка утворюється з метою поліпшення умов для формування та відновлення довкілля, підвищення природно-ресурсного потенціалу території, межі якої обумовлені переважно природними чинниками. В Запорізькій області вже розроблено та затверджено дві місцеві схеми формування екологічної мережі - в Бердянському та Пологівському районах, а також Регіональну схему формування екологічної мережі області.

У процесі роботи фахівці розроблятимуть схеми формування екологічної мережі наступних районів області: Більмацького, Василівського, Вільнянського, Гуляйпільського, Запорізького, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського, Новомиколаївського, Оріхівського, Приазовського, Приморського, Токмацького, Чернігівського та Якимівського.

Розробка схем буде визначати загальну концепцію формування екомережі районів як природного каркасу Запорізької області і як складову частину національної екомережі України, а також Всеєвропейської екологічної мережі.

Робота сприятиме збереженню біологічного та ландшафтного різноманіття, розвитку заповідної справи, охороні та збереженню об’єктів природно-заповідного фонду, місць оселення та зростання цінних видів тваринного і рослинного світу, шляхів міграції тварин тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також