"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запорізькому художньому музеї – великий виставковий бум

10 серпня 2018 - 14:41

У Запорізькому художньому музеї – великий виставковий бум

Початок серпня ознаменувався в Запорізькому художньому музеї справжнім творчим вибухом різнопланових виставок. 1 серпня тут відкрилася експозиція молодого українського художника Євгена Фоменка „Мистецтво після великого вибуху”, 3 серпня  - персональна виставка Яни Ясунас „Чудо у пір’ї”, а вчора їх доповнила ювілейна виставка петриківської майстрині Наталки Рибак „Петриківський пишноцвіт”.

Виставка молодого українського художника Євгена Фоменка „Мистецтво після великого вибуху” - це спроба зруйнувати деякі нав’язливі патерни в постсовковій свідомості, які стосуються, в першу чергу, того, що мистецтво – це щось елітарне, для обмеженого кола людей, які не сприймають будь-які прояви не академізму. Насправді це не так, доводить художник. За спеціальністю він - художник, дизайнер інтер’єру, є одним із засновників арт-групи "Жетон". Наразі працює самостійно в напрямку контемпорарі-арт - мистецтва, що твориться тут і зараз.

Концепт експозиції визначив сам Євген Фоменко: „Виставка присвячена течії мистецтва в людях. Це реакції на світ, що нас поглинає, креативні думки, які живлять свідомість багатьох людей: художників, письменників або просто пересічних громадян. І, зрештою, мене цікавить життя окремих індивідуумів, які знаходяться у цьому процесі”.

Саме такі ідеї продукує Євген Фоменко на симпозіумі сучасного мистецтва на Бірючому острові, в київській галереї „Карась”,  галереї „На Спаській 45” у Миколаєві. Далі художник збирається підкорювати Америку, виставка, що експонується в Запорізькому художньому музеї, скоро поїде до Нью-Йорка.

Персональна виставка Яни Ясунас „Чудо у пір’ї” стала для авторки, професійного біолога, продовженням роботи адміністратором виставки екзотичних тварин „Чудеса природи”. З дитинства Яна поєднувала любов до природи та до малювання, останнім часом з’явилися експерименти з природними матеріалами.  З 2014 року її захопленням стали розписи на пір’їнах, черепах тварин та декорування статуеток. Поштовхом для заняття таким несподіваним видом творчості послугували подорожі в такі екзотичні країни як Шрі-Ланка, Куба, Тайланд, Індонезія, Індія. У Новій Зеландії Яна дізналася, що у народу маорі здавна існувала традиція малювання на пташиному пір’ї. Майстри Америки вразили її давнім звичаєм покривати малюнками черепи, які вони називають „sugarscull” – цукровий череп. Розписи статуеток тварин нагадують австралійське аборигенне мистецтво – так званий „рентгенівський стиль”, що показує тварин і людей одночасно ззовні і зсередини.

Основну частину виставки складають твори, виконані на пір’їнах. Зі своєї багатої колекції Яна обрала пір’я папуг, фазана, індички, цесарки, півня, чаплі, орлана, турако, птаха-носорога.

         Відкриття ювілейної виставки петриківської майстрині Наталії Рибак „Петриківський пишноцвіт”  стало ще однією яскравою подією виставкового літа у художньому музеї. Наталія продовжує династію відомих петриківських майстрів.  До 20-річчя Центру народного мистецтва „Петриківка” майстриню декоративного розпису Наталію Рибак, згідно з Указом Президента, було нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Запоріжці мають унікальну можливість познайомитися з творчістю майстрині, яка береже давні традиції українського народного мистецтва, в якому переплелися одвічна краса природи і творчість душі людини. 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Україні 48 500 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 47 677 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

За кошти Уряду Німеччини буде відремонтовано та оснащено обладнанням 4 амбулаторії

До уваги журналістів!

Держгеокадастр відновлює реєстрацію земель за принципом екстериторіальності

Мінцифри та ПРООН презентували онлайн-курс із надання послуг у сфері земельних відносин

Карта об’їзду автодоріг, на яких виникають великі затори

В області створюється робоча група по збереженню автодоріг

Запорізькі освітяни обговорили напрями реформування професійно-технічної освіти в умовах децентралізації

В Україні зафіксовано 46 763 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19