Новини

Пацієнтам стаціонару безоплатно надаються препарати з Нацпереліку на весь період лікування

21 серпня 2018 - 10:37

Пацієнтам стаціонару безоплатно надаються препарати з Нацпереліку на весь період лікування

Для кожного українського пацієнта є ліки від розповсюджених хвороб, які можна отримати безоплатно під час лікування на стаціонарі. Міністерство охорони здоров’я України інформує громадян про наявність ліків та медичних виробів, вакцин та сироваток, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів.

Цього року всі лікарні в першу чергу мають закуповувати лікарські засоби з Національного переліку. До Національного переліку увійшли 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин (понад тисячу ліків від різних виробників) від розповсюджених хвороб, що завдають найбільшої шкоди здоров’ю людей. Так, серед них є ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок тощо. Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період лікування.

Перевірити наявність ліків від найбільш поширених хвороб у медичному закладі можна: на інформаційних стендах у закладах охорони здоров’я; на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь; у мобільному додатку «Ліки Контроль».

У той же час, якщо призначених ліків з Нацпереліку немає в лікарні, пацієнт має заповнити скаргу, віддати її головному лікарю та направити її у Департамент охорони здоров’я свого міста чи області. За наявність ліків у медзакладах несе відповідальність безпосередньо місцева влада, адже у разі, якщо лікарні не вистачає коштів на ліки з Нацпереліку та поза ним, місцеві ради мають прийняти відповідне рішення про додаткове фінансування закладу.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також