Новини

Обласна влада налагоджує співпрацю із Швецією

19 жовтня 2018 - 09:56

Запорізьку область із робочою поїздкою відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом. З метою обговорення перспективних проектів, що можуть бути упроваджені в регіоні відбулась зустріч із представниками обласної влади. Участь у заході взяли керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД Артур Бойко.

Зінаїда Бойко ознайомила пана Посла із промисловим та економічним потенціалом області, який відкритий для залучення іноземних інвестицій.

- Основу промисловості складають металургійний, машинобудівний та енергетичний комплекси. У регіоні діють 1827 потужних промислових підприємств. Металургійний комплекс області представлений такими відомими в усьому світі підприємствами, як акціонерні товариства «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Український графіт», «Титано-магнієвий комбінат», спільне підприємство «АЗМОЛ», компанія «АГРІНОЛ». Також у Запоріжжі розташовані такі всесвітньо відомі підприємства з високотехнологічним виробництвом, як ВАТ «Мотор Січ», ВАТ «Запоріжтрансформатор», ТОВ «Бердянські жниварки». Енергетичний комплекс області – найпотужніший в Україні. У 2017 році електростанціями області вироблено третину загального обсягу електроенергії України. До підприємств енергетичного комплексу області належать такі потужні підприємства як Запорізька АЕС, Дніпровська ГЕС, Запорізька ТЕС. Також в області реалізується масштабний проект з будівництва найбільшої в Європі наземної вітрової електростанції, інвестором якої виступає компанія Eurocape New Energy, - зазначила вона.

У ході бесіди посадовець наголосила і на потужностях виробників сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. Площа сільськогосподарських угідь області складає 2241,6 тис. га, а це 5,4% сільгоспугідь України. На сьогодні в області функціонує більше трьох тисяч сільськогосподарських підприємств.

Під час зустрічі перший заступник голови облради Єгор Семенков окреслив ряд напрямів співпраці інвестицій, які могли б зацікавити шведський бізнес. Це: розвиток онкологічного диспансеру; виробництво з переробки овочів, приміром, на території Кам`янсько – Дніпровського району; сфера управління відходами; взаємодія в сфері енергоефективності.

Мартін Хаґстрьом особливо цікавився успіхами реформи децентралізації. На що Зінаїда Бойко повідомила про лідируючи позиції Запорізької області. За останніми даними моніторингу від Мінрегіону України, область посіла ІV місце та знаходиться в «зеленій» зоні лідерів децентралізації. Наразі вже утворено 51 ОТГ, в які об'єдналися 184 територіальні громади, що становить 61,5 % загальної площі області.

- Залучення інвестицій – пріоритетне завдання для влади сьогодні, а останні досягнення роблять його надійним, стабільним партнером,  відкритим до співпраці з вітчизняними і закордонними інвесторами. Ми готові до активної співпраці у будь-яких форматах та переконана, що зможемо очікувати нових і перспективних ідей та спільних проектів у різних сферах, - підсумувала зустріч Зінаїда Бойко.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також