Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Педагоги-краєзнавці сусідніх областей обговорюють спільні історичні процеси

6 листопада 2018 - 15:46

Для педагогічних працівників Дніпропетровської, Донецької та Запорізької областей сьогодні розпочався триденний навчальний семінар-практикум на тему «Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди», який проводиться на базі Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ст. «Козацький ліцей».

У регіональному семінарі беруть участь представники Українського інституту національної пам’яті, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, педагогічні працівники, завідувачі музеями (музейними кімнатами), методисти та особи, відповідальні за музейну справу.

Як пояснили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, навчання в рамках семінару проводиться з метою вивчення та поширення передового педагогічного досвіду, підвищення кваліфікації педагогічних працівників туристсько-краєзнавчого напрямку роботи.

Упродовж перших двох днів програмою семінару передбачено лекції та доповіді колег у таких кластерах: «Відновлення національної пам’яті та перезавантаження краєзнавчо-пошукової парадигми», «Роль історичної пам’яті у виховному просторі», «Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди». Під час роботи у групах заплановано обговорити реформування музейної роботи в позашкіллі,  ігрові технології в історичному навчальному просторі, застосування відеолекцій. Модеруватимуть дискусії директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді МОН України Сергій Неділько, завідувачі сектору методичної роботи Українського інституту національної пам’яті Ганна Байкєніч та Олена Охрімчук.

У завершальний день семінару педагогічні працівники відвідають Національний заповідник «Хортиця», а також прослухають  лекції на тему сучасної пропаганди. Наостанок відбудеться підсумкова розмова про перспективи розвитку учнівського історичного краєзнавства.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Цифрові медичні картки, рецепти та направлення: з ЕСОЗ більше не потрібні папірці

Акція «Зупинись. Вшануй»: запоріжці долучаються до хвилини мовчання

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.07.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 934 удари по 52 населених пунктах Запорізької області

Лікарі їдуть туди, де немає лікарень: як працюють мобільні медбригади біля фронту

«Щоденними кроками – ви вже сьогодні формуєте сильну Україну», – з робочою поїздкою Запоріжжя відвідав Сергій Притула

Готовність – 58 %: у Запоріжжі відновлюють пошкоджений ворогом під’їзд в одному з будинків по проспекту Моторобудівників

Дистанція пам’яті: у Запоріжжі стартує реєстрація на патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1594-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1593-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1590-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1587-го дня війни