Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області налагоджується співробітництво між органами інституційного догляду та соціальними установами

27 листопада 2018 - 13:20

У Запорізькій  області триває активна робота щодо впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду і виховання дітей на 2017-2026 роки. Шляхи успішної реалізації реформи деінституціалізації, тобто переходу до сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, обговорили на засіданні міжвідомчої робочої групи. На цьому етапі учасникам процесу  необхідно розробити дієвий механізм міжвідомчого співробітництва з метою прийняття рішень в інтересах дитини всіма суб’єктами забезпечення і захисту  прав.

Розробці цього механізму сприятиме низка тренінгів для посадовців та громадськості. Тож перший тренінг відбувся саме для членів міжвідомчої групи, до складу якої входять депутати обласної ради, представники департаментів освіти і науки, охорони здоров’я,  соціального захисту населення облдержадміністрації; Служби у справах дітей облдержадміністрації; відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП у Запорізькій області; громадських організацій та благодійних фондів; керівники інтернатних закладів системи освіти, центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Невдовзі планується провести такі тренінги для представників об’єднаних територіальних громад області.

Вітаючи учасників тренінгу, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Матвєєва наголосила, що саме органи соціального захисту  області були початківцями впровадження сімейних форм виховання дітей, які задовго до прийняття Національної стратегії почали відмовлятися від  інтернатних закладів.

- Вважаю, ми маємо непогані результати. На сьогодні в області сімейними формами виховання охоплено 88,6 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У цьому році усиновлено 74 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, 81 дитину влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Крім цього, створено  14 прийомних сімей та дев’ять дитячих будинків сімейного типу. Загалом в області функціонує 199 прийомних  сімей, у яких виховується 424 прийомних дитини, та 40 дитячих будинків сімейного типу, де 257 дітей-вихованців, - повідомила Антоніна Матвєєва.

Головний спікер заходу - фахівець Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Хорошкова наголосила, що основною метою стратегії є послідовне реформування діючої системи забезпечення прав дітей та формування такої системи, яка забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних, доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг на рівні громади.

За інформацією Служби, в області налагоджено системну взаємодію між центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службами у справах дітей у процесі створення та супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.  Зокрема, у  2018 році Запорізьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено навчальні семінари для кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі; навчальні семінари з підвищення кваліфікації прийомних батьків, батьків-вихователів та навчальні семінари-тренінги «Створення та забезпечення діяльності надавачів соціальних послуг щодо розвитку сімейних форм виховання».

За останніми даними, в Україні 1,4% дитячого населення перебувають в інтернатах. Відповідно до Національної стратегії вже у 2026 році дітей в інституціях (інтернатних закладах) має бути менше 0,5% від загальної чисельності дитячого населення. Ті діти, які все ж залишаться в інституціях, а не в сім’ях,  житимуть у невеликих установах в умовах, максимально наближених до сімейних. У кожній громаді мають з’явитися доступні і якісні послуги для сімей з дітьми.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)