Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Бердянську та Мелітополі планується відкриття центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильства

11 січня 2019 - 15:24

Під керівництвом заступника Міністра Наталії Федорович відбулася скайп-нарада з питання реалізації законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та фахівці Департаменту соціального захисту населення.

За поданням Запорізької обласної державної адміністрації у 2011 році прийнято Комплексну обласну програму з оздоровлення та відпочинку дітей,  сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2012-2016 роки. У 2017 році ще на п’ять років пролонговано термін її дії.

Як повідомив Едуард Гугнін, щороку на реалізацію заходів Комплексної програми виділяються кошти з обласного бюджету. Так, у 2019 році з обласного бюджету на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з подолання домашнього насильства передбачено 23 тис. грн.

На думку фахівців, проблема домашнього насильства і насильства щодо жінок в області стоїть досить гостро, особливо в умовах збройного конфлікту. Значна частина чоловіків після повернення додому із зони АТО зазнає складнощів у працевлаштуванні та соціальній адаптації до звичайного життя, що в рази підвищує загрозу насильства (фізичного, психологічного, економічного, сексуального) з їх боку щодо членів сімей та родичів.

Загалом у Запорізькій області в 2018 році постраждали від домашнього насильства 2886 осіб, з них  2715 жінок.

Із 2006 року в м. Запоріжжя працює  обласний центр соціально-психологічної допомоги, який надає послуги, у тому числі постраждалим від домашнього насильства, та фінансується за рахунок коштів обласного бюджету. Цей заклад працює цілодобово і розрахований на одночасне перебування до 10 осіб. За 2017-2018 роки послуги в цілодобовому стаціонарі отримали близько 100 осіб, з них 66 дітей.

Крім цього, у м. Бердянськ з 2017 року функціонує притулок для жінок, постраждалих від насильства, який надає соціально-психологічну допомогу жінкам з дітьми з цілодобовим тимчасовим перебуванням та фінансується за рахунок коштів міжнародних організацій. За два роки тут допомогу отримали 98 осіб, з них 42 жінки та 56 дітей.

На сьогодні розробляється проект рішення Бердянської міської ради про створення Центру надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї, розрахованого  для одночасного перебування  12 осіб.

Цього року також планується створення кризової установи для жінок, які постраждали від домашнього насильства, у м. Мелітополь. Передбачається, що соціальне замовлення буде виконувати громадська організація, яка забезпечуватиме функціонування закладу на засадах державно-приватного партнерства.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

«До нас приїжджають діти з сусідньої області, адже в нас є укриття, а значить – можливість навчатися офлайн», – директорка однієї зі шкіл Запорізького району

Понад 10500 ноутбуків отримали школярі Запорізької області від ЮНІСЕФ

Понад 200 коптерів та іншої техніки передали військовим на Запорізькому напрямку

«У Збройних силах України повинна бути гендерна рівність», – 29-річна Катерина вирішила приєднатися до захисників

Безпека мешканців, підтримка бізнесу, підвищення якості освіти – Іван Федоров про головні виклики регіону

За матеріалами СБУ засуджено чергових колаборантів, які працюють на окупантів

Усиновлення дитини під час війни: що потрібно знати?

В регіоні допомагають людям подолати наслідки насильства

Міжнародні партнери допоможуть Запоріжжю з облаштуванням укриттів та підземних шкіл

Іван Федоров зустрівся з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я – обговорили медичні потреби регіону

Молодіжний центр “People.UA” відкрився у Запорізькій області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області