"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Бердянську та Мелітополі планується відкриття центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильства

11 січня 2019 - 15:24

Під керівництвом заступника Міністра Наталії Федорович відбулася скайп-нарада з питання реалізації законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та фахівці Департаменту соціального захисту населення.

За поданням Запорізької обласної державної адміністрації у 2011 році прийнято Комплексну обласну програму з оздоровлення та відпочинку дітей,  сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2012-2016 роки. У 2017 році ще на п’ять років пролонговано термін її дії.

Як повідомив Едуард Гугнін, щороку на реалізацію заходів Комплексної програми виділяються кошти з обласного бюджету. Так, у 2019 році з обласного бюджету на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з подолання домашнього насильства передбачено 23 тис. грн.

На думку фахівців, проблема домашнього насильства і насильства щодо жінок в області стоїть досить гостро, особливо в умовах збройного конфлікту. Значна частина чоловіків після повернення додому із зони АТО зазнає складнощів у працевлаштуванні та соціальній адаптації до звичайного життя, що в рази підвищує загрозу насильства (фізичного, психологічного, економічного, сексуального) з їх боку щодо членів сімей та родичів.

Загалом у Запорізькій області в 2018 році постраждали від домашнього насильства 2886 осіб, з них  2715 жінок.

Із 2006 року в м. Запоріжжя працює  обласний центр соціально-психологічної допомоги, який надає послуги, у тому числі постраждалим від домашнього насильства, та фінансується за рахунок коштів обласного бюджету. Цей заклад працює цілодобово і розрахований на одночасне перебування до 10 осіб. За 2017-2018 роки послуги в цілодобовому стаціонарі отримали близько 100 осіб, з них 66 дітей.

Крім цього, у м. Бердянськ з 2017 року функціонує притулок для жінок, постраждалих від насильства, який надає соціально-психологічну допомогу жінкам з дітьми з цілодобовим тимчасовим перебуванням та фінансується за рахунок коштів міжнародних організацій. За два роки тут допомогу отримали 98 осіб, з них 42 жінки та 56 дітей.

На сьогодні розробляється проект рішення Бердянської міської ради про створення Центру надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї, розрахованого  для одночасного перебування  12 осіб.

Цього року також планується створення кризової установи для жінок, які постраждали від домашнього насильства, у м. Мелітополь. Передбачається, що соціальне замовлення буде виконувати громадська організація, яка забезпечуватиме функціонування закладу на засадах державно-приватного партнерства.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Спільне завдання влади і церкви – вберегти життя та здоров’я людей

Олександр Старух на прямому зв’язку з мешканцями області

До уваги журналістів!

Компанії з понад 50 охочими вакцинуватися можуть записатися на щеплення - Віктор Ляшко

У Запорізькій області щоденно ведеться боротьба із незаконною торгівлею нафтопродуктами

МКІП: До 35-річчя Чорнобильської катастрофи у столичному ВДНГ відкриють виставку «Чорнобиль. Подорож»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 990 353 підтверджених випадків COVID-19

У Запорізькій області тривають перевірки нелегальних АЗС

У Запоріжжі запрацювала киснева станція

Державне майно необхідно ефективно використовувати на потреби регіону

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області