Новини

Запорізька область - рекордсмен за площею посіяного зерна під урожай майбутнього року

14 січня 2019 - 14:35

На ланах області під урожай наступного року по всіх категоріях господарств посіяно озимих культур на площі 800,8 тис га (2 місце по Україні), в тому числі на зерно - 728,8 тис.га, що становить найбільшу кількість площ по Україні. З них: озимої пшениці посіяно на площі 661,5 тис.га, озимого жита - на площі 0,8 тис.га, озимого ячменю - на площі 66,5 тис.га. Крім того, посіяно 69,4 тис.га озимого ріпаку.

Про це повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За станом на сьогодні, у доброму і задовільному стані знаходиться 509,9 тис.га (або 70% від тих, що зійшли) озимих зернових, в слабкому і розрідженому стані - 218,9 тис.га або 30%.

53,68 тис.га або 77,4 % озимого ріпаку знаходиться в хорошому і задовільному стані, в слабкому і розрідженому - 15,72 тис.га (22,6 %).

За інформацією Держгідрометцентру Запорізької області у першій декаді січня на території області спостерігалась помірно-холодна нестійка погода, яка була обумовлена впливом активних південних циклонів та атмосферних фронтів пов'язаних з ними. Спостерігались сильні снігопади, хуртовини, місцями слабка ожеледь.

Втім, упродовж декади озимі та плодові культури знаходились у стані зимового спокою. Несприятливих агрометеорологічних умов для перезимівлі не спостерігалось. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці (3см) знижувалась до 1-2º морозу і була значно вище критичних температур вимерзання озимої пшениці.

Наразі рослини озимих зернових та ріпаку знаходяться в стані зимового спокою.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також