"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У 2019 році в Запорізькій області заплановано створення лісових культур на площі 500 га

17 січня 2019 - 11:42

Про це голова облдержадміністрації повідомив, коментуючи результати зустрічі з начальником Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимиром Селюком.

За словами Костянтина Бриля, у 2019 році з екологічного фонду обласного бюджету планується виділення 4 203,9 тисячі гривень. За ці кошти планується висадити близько 500 га лісів у 14 районах області. Таким чином завдяки виділеним коштам сумарно за два роки буде створено 1100 га нових лісів.

- Наприкінці минулого року ми розпочали масштабне висадження лісу. Адже в попередні роки «зелені легені» Запорізької області тільки знищувались. Особливо це стало помітно, коли населення замість придбання енергоресурсів, перейшло до незаконних рубок як у лісових масивах так і в полезахисних лісових смугах. Тож нині ми маємо не тільки посадити, а й зберегти наші ліси. Більш того, у 2018 році було закладено наш запорізький посадковий матеріал, який буде висаджуватись на території регіону. І зараз, якщо рахувати минулий та нинішній рік ми зробимо так, аби в Запорізькій області було висаджено понад тисячу гектарів лісів, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Так, навесні 2019 року лісгоспами регіону заплановано створення лісових культур на площі 500 га. В тому числі орієнтовні обсяги по районах: Бердянський - 30 га; Приморський - 56 га; Токмацький - 32 га; Вільнянський - 20 га; Запорізький - 68 га; Новомиколаївський -12 га, Кам'янсько-Дніпровський - 122 га; Приазовський - 23; Якимівський -7; Більмацький - 22 га, Гуляйпільський - 16 га; Михайлівський - 14 га; Оріхівський - 33 га. Пологівський - 45 га. Якщо погодні умови весною 2019 року не дадуть можливості виконати весь запланований на весну обсяг робіт, то роботи будуть виконані восени 2019 року.

Як повідомив начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк, за період з 2016 по 2017 рік державні лісогосподарські підприємства Запорізької області, як і решта областей південно-східного регіону залишишся без бюджетного фінансування. У зв'язку з цим роботи по створенню лісових культур майже не проводилися. За цей час по області було створено всього 89 га лісових культур (6 га у 2017 та 83 у 2016 р.). Та у 2018 році рішенням Запорізької обласної ради була прийнята «Програма розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року». Її метою є збалансований розвиток лісового господарства в області, спрямований на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів та забезпечення охорони та захисту лісових насаджень від пожеж. Для реалізації цієї Програми у 2018 році лісогосподарським підприємствам області було виділено з екологічного фонду обласного бюджету 6390,8 тисячі гривень на створення захисних лісових насаджень.

Завдяки чому на кінець 2018 року були створені лісові культури на площі 603 га, в т.ч. по районах, Бердянський - 39,9 га; Василівський - 17,8 га, Запорізький - 27,5 га, Токмацький - 95,8 га, Приморський - 36,7 га, Вільнянський - 5 га, Новомиколаївський - 70,5 га, Кам'янсько-Дніпровський -124,4 га; Оріхівський-18 га, Пологівський - 40 га, Більмацький 12 га, Гуляйпільський - 12,6 га; Мелітопольський - 12 га, Приазовський -16,3 га, Якимівський - 74,5 га. Основними лісоутворюючими породами, які використовувались при створенні лісових культур є робінія псевдоакація, дуб звичайний, ясен звичайний, сосна кримська та в’яз дрібнолистий.

Окрім створення лісових культур проводилися роботи з підготовки ґрунту під посадку лісових культур у 2019 році.

Також особлива увага в Запорізькій області приділяється і профілактичним та попереджувальним заходам з охорони лісів від пожеж. Минулого року лісогосподарським підприємствам області які підпорядковуються Запорізькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства було виділено кошти з обласного бюджету на проведення попереджувальних та профілактичних заходів з охорони лісів від пожеж і капітального ремонту техніки в сумі 1 701,3 тисячі гривень.

За рахунок виділених коштів які передбачені Програмою розвитку лісового фонду Запорізької області було створено: нових протипожежних мінералізованих смуг протяжністю 1595 км. Та проведено доглядів за протипожежними смугами протяжністю 7222 км.

Шляхом проведених протипожежних заходів у 2018 році на території Запорізької області сталося лише 56 лісових пожеж на площі 49,35 га. Проти 327 лісових пожеж у 2017 році, коли постраждали 862,68 га (в тому числі верхових 209,83 га). Тож у 2018 році кількість випадків лісових пожеж відповідно до 2017 року зменшилась майже в 6 разів, а площа у 18 разів.

Крім цього, у 2018 році шляхом проведених профілактичних та попереджувальних заходів у лісових масивах, які знаходяться в користуванні лісогосподарських підприємств області вдалося уникнути розповсюджених пожеж на велику територію, а також вдалося не допустити верхові пожежі, оскільки осередки займання пожеж локалізовувались оперативно на початковій стадії.

Також відповідно до Програми розвитку лісового фонду Запорізької області у 2018 році проведено капітальний ремонт техніки та обладнання, завдяки яким оперативно локалізовуються лісові пожежі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Жестова мова як невід’ємний елемент розбудови безбар’єрного середовища

До уваги журналістів!

Обласна влада – на прямому зв’язку з мешканцями області

Карантинні обмеження та вакцинація - це єдині ефективні способи протидії COVID

До кінця року у Запоріжжі відкриють Балковий міст через Старий Дніпро

Голова ОДА на прямому зв'язку з жителями області

Виступ Президента України Володимира Зеленського на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН

Велике будівництво: у Запоріжжі запрацювало найсучасніше приймальне відділення України

У Запорізькій області розпочинається осінній призов на строкову військову службу

Мінцифра запустила платформу, що полегшить щоденну роботу ЦНАП

В області здійснено перерозподіл коштів з ДФРР з метою їх ефективного використання

До кінця року в Запорізькій області збудують сучасну льодову арену