"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В області розпочинається перевірка стану доріг після зимової експлуатації

11 лютого 2019 - 10:44

За рішенням Уряду з 11 лютого будуть проводитися масштабні перевірки стану українських доріг ДНТЦ «Дор'якість» - головною організацією, що спеціалізується на контролі якості виконання дорожньо-будівельних робіт. І як тільки дозволятимуть погодні умови, ями на  дорогах будуть оперативно ліквідовуватись. 

Аварійний ремонт, так званий «ямковий» – вимушена необхідність, адже кількість доріг, які не ремонтувались іноді десятки років, є значною, і це тимчасові заходи для забезпечення проїзду по них. Але рік від року їх кількість буде зменшуватися поряд з тим, що все більше  українських доріг будуть відремонтовані. 

За інформацією Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Запорізькій області на 2019 рік  на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в держбюджеті передбачено фінансування в розмірі 192,426 млн.,  у тому числі на ліквідацію ямковості – 63 млн. 849 тис. грн. (33,2%); виконання заходів з безпеки руху (11,5%); виконання заходів до осінньо-зимового періоду 2019-2020 р.р. та завершення осінньо-зимового періоду 2018-2019 р.р. (18%); ремонт аварійних штучних споруд (6,6%).

Різкі зміни погодних умов протягом усього зимового періоду поточного року, які пов’язані з коливаннями температури повітря, опадами у вигляді дощу, мокрого снігу та його таненням, призвели до інтенсивного руйнування покриття проїзних частин автомобільних доріг, зокрема утворення ямковості, яка створює загрозу безпеці дорожнього руху.

У зв’язку з цим Службою автомобільних доріг у Запорізькій області було проведено ряд заходів щодо визначення готовності дорожніх підприємств до виконання робіт з покращення стану автодоріг міжнародного та національного значення області, а саме: виявлено аварійну ямковість на дорогах загального користування міжнародного та національного значення загальним обсягом 22 630 кв. м. Крім цього, виявлено пошкодження ділянок доріг, ліквідацію яких необхідно проводити локальними картами: М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ; Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через Кременчук) – Маріуполь; Н-15 Запоріжжя – Донецьк; Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя; Н-30 Василівка –Бердянськ.

З генеральним підрядником ДП «Запорізький облавтодор» відпрацьовано питання щодо розгортання масових робіт з ліквідації ямковості, заплановано запустити п’ять асфальтобетонних заводи. Сформовано 17 ремонтних  бригад.

Для попередження виникнення аварійних ситуацій на ділянках доріг, де наявна ямковість, що негативно впливає на безпеку дорожнього руху, будуть установлені дорожні знаки «вибоїна» та «обмеження максимальної швидкості».

У дні сприятливих погодних умов у поточному році за станом на 05.02.2019 р. філіями ДП «Запорізький облавтодор» ліквідовано аварійної ямковості на площі 2 801 кв. м.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Запорізькій області успішно реалізується Цільова програма «Назустріч людям»

Працюють “гарячі лінії” для скарг щодо недотримання безпечних умов освітнього процесу

У Запорізькій області у день виборів поліція зареєструвала 222 повідомлення щодо порушень

Понад 3 тис. вчителів англійської мови пройдуть навчання за оновленою моделлю

Запорізькі платники погасили понад 150 млн податкового боргу

В Україні зафіксовано 348 924 лабораторно підтверджені випадки COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Місцеві вибори закріплюють успіх основного етапу реформи децентралізації

В Україні 343 498 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Місцеві вибори 2020: Генпрокурор закликає повідомляти про порушення та «гречкосійство»

В Україні 337 410 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19