Новини

Запоріжці згадують та вшановують Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2019 - 15:52

У Запорізькій області, як і по всій Україні, цими днями вшановують Героїв Небесної Сотні.

Сьогодні  у лекційній залі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася історична година «Ми Сотнею пішли на небо», присвячена п’ятій річниці загибелі Героїв Небесної Сотні.

Гостями заходу стали школярі, молодь та громадські активісти. У заході також взяли участь голова Запорізького осередку ВГМО «Європейська молодь України» Юлія Новицька, кандидат історичних наук Запорізького національного університету доцент Сергій Білівненко.

Серед школярів було чимало молодих людей, яким на момент подій Революції Гідності було по 10 років. Спеціаліст відділу документів з гуманітарних наук бібліотеки Галина Тимочко ознайомила молодь із документальними та художніми книжками, поетичними збірками  про події, що відбувалися в Києві протягом грудня 2013 - лютого 2014 років.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували загиблих у трагічні дні 18 -21 лютого 2014 року, які стали одними з найтрагічніших у новітній історії України. Згадали й запоріжця, Героя України Сергія Синенка.

Сергій Білівненко розповів підліткам про Революцію Гідності, про важливість свободи та ціну, яку кожна вільна країна сплачує за свою незалежність. Юлія Новицька нагадала про події запорізького Майдану, про те, наскільки сильні воля, жертовність і патріотичний дух нашого народу. Подвиг Героїв Небесної Сотні став точкою відліку нового життя України, яке зараз захищають бійці на Сході.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також