Новини

Регіональна комісія розпочала розгляд справ чорнобильців, яким потрібно замінити посвідчення

20 лютого 2019 - 09:52

Відбулося перше засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яке провела директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова.

Відповідно до нового порядку регіональна комісія має забезпечити єдиний підхід до розгляду документів і прийняття обґрунтованих рішень для визначення і підтвердження відповідного статусу, вдосконалити порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, під час складання ядерних зарядів та проведення на них регламентних робіт.

У ході роботи комісії фахівці  розглянули 180 заяв з особовими справами громадян з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яким установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, щодо заміни їм посвідчень.

На підставі рішення комісії та первинних документів, які зберігаються в архіві Департаменту, протягом найближчого часу посвідчення будуть оформлені та видані учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС управліннями соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації) цих громадян.

Робота комісії продовжується. На сьогодні в Запорізькій області проживає близько восьми тисяч осіб, які постраждали внаслідок  катастрофи на ЧАЕС.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також