Новини

Галузь молочного скотарства в регіоні впевнено нарощує виробництво

20 лютого 2019 - 16:01

У Запорізькій області завершилася дія Програми розвитку галузі молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах та сільськогосподарських кооперативах Запорізької області на 2014-2018 роки.

Одним із основних заходів цієї програми було стимулювання сільськогосподарських підприємств області у збільшенні обсягів виробництва високоякісного молока, стабілізації поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів.

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації підбито підсумки виконання завдань цієї програми.

За час дії програми із загального фонду обласного бюджету сільгосппідприємствам області нараховано та виплачено 2,92 млн. гривень за приріст поголів’я корів у кількості 584 голови. Отримані кошти господарства використали на зміцнення кормової бази шляхом придбання додаткових кормів, зокрема соняшникового шроту.

Найбільше виробництво молока зросло у сільгосппідприємствах Запорізького, Кам`янсько-Дніпровського, Токмацького, Великобілозерського та Бердянського районів.

Про ефективність дії програми свідчить те, що з кожним роком збільшується виробництво  молока, нарощується поголів’я великої рогатої худоби та зростає продуктивність дійної череди корів.

Так, у минулому році виробництво молока склало 37,2 тис. тонн, що на 400 тонн більше рівня 2017 року  (101,2 %),  зросла продуктивність корів на 117 кг і склала 5284 кг на одну корову (102,3 %).

Протягом 2014-2018 років у виконанні заходів та завдань програми взяли участь такі сільськогосподарські підприємства: ПСП «Приморський» Приморського району, ПрАТ «Молочанське МРПП» Токмацького району, СФГ «Нива» Запорізького району, ПрАТ «Племзавод «Степний» Кам`янсько-Дніпровського району, ТОВ «Татекс СПФ» Оріхівського району, СВК «Росія» Великобілозерського району та  ПП «СП Гуляйпільське» Гуляйпільського району.

Як зазначив директор Департаменту Андрій Поляков, стабілізація та подальший розвиток галузі молочного скотарства є перспективним напрямком економічного розвитку регіону, що дає можливість створення нових робочих місць, покращення благополуччя та підняття життєвого рівня сільського населення області.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також