Новини

Запорізькі аграрії та сільгоспвиробники адаптуються до законодавства ЄС

26 лютого 2019 - 12:43

В облдержадміністрації відбувся  тренінг «Сучасні можливості кооперації. Законодавчі вимоги до якості та безпечності харчових продуктів», під час якого обговорювалися можливості створення аграрних кооперативів в Україні та Запорізькій області зокрема. Захід проводить Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє» у партнерстві з ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України». До заходу долучилися фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації,  запорізькі аграрії та сільгоспвиробники.

Як зазначила  заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Людмила Щербина, переважно в сільській місцевості малі та середні виробники сільськогосподарської продукції виробляють більшу частину фруктів, овочів, молока, м’яса, меду. Однак обмеженість власних ресурсів не дає можливості кожному з них поодинці застосувати сучасні технології виробництва, зберігати та переробляти продукцію, пропонувати на ринок гуртові партії виробленої продукції. Тому є необхідність  виробникам такої категорії  об’єднуватися в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. На сьогодні у Запорізькій області  діють 29 СОКів, які об’єднують 726 осіб. Та  постає питання щодо якості та безпечності харчових продуктів, пошуку нових ринків збуту, адаптації до законодавства ЄС у фокусі малих та середніх виробників аграрної продукції тощо.

Як зазначила керівник проекту «Адаптація до законодавства ЄС: практика впровадження» Катерина Шор, на сьогодні в усьому світі спостерігається тенденція до об’єднання дрібних виробників для кращого збуту та просування своєї продукції, а також доступу до фінансових ресурсів. Однак, якщо на аграрному ринку ЄС частка сільськогосподарських кооперативів складає 40-50%, а в окремих державах та секторах доходить до 70%, то в Україні ця цифра ледь сягає 1%.

Експерт з розвитку сільських територій та сільськогосподарської кооперації і дорадництва Юрій Бакун  ознайомив з вимогами до якості та безпечності харчових продуктів, адже вже з кінця вересня має бути запроваджена система управління безпечністю харчових продуктів на малих потужностях, до яких можуть бути віднесені, зокрема, й кооперативи.

Учасники тренінгу також розглянули практичний зріз питань: «Як створити кооператив: що необхідно знати для його створення»,  «Як отримати державну підтримку», «Які законодавчі зміни очікують плодоовочевий сектор», «Система управління безпечністю харчових продуктів на молочних підприємствах» тощо, а також ознайомилися з прикладами успішних кооперативів в Україні.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Спостерігачі ОБСЄ ознайомилися з процесом створення об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Регіони закликали активізувати роботу щодо створення патронатних сімей

У Запорізькій області обирають «Господиню свого краю»

У Запоріжжі презентують Державну програму «Доступні кредити: 5-7-9 %»

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих у військовій операції під м. Дебальцеве

Володимир Зеленський: Курс на завершення війни лишається незмінним, але маємо рішучість дати відсіч будь-яким проявам агресії

Фахівці опрацьовують новації у реабілітації дітей з інвалідністю

Обласна влада вживає заходів щодо боротьби з нелегальним обігом алкогольної продукції

Запорізьких освітян готують до проведення інституційного аудиту в навчальних закладах

За два тижні державні банки вже видали доступних кредитів на 27,1 млн грн під 5-7-9%

Запорізькі школярі змагалися за участь у фінальному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад