Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області розпочинається весняний призов на військову службу: юнаків у зону проведення ООС не відправлятимуть

21 березня 2019 - 14:32

Завдання і стан готовності до проведення призову громадян на строкову військову службу у квітні-червні 2019 року обговорили учасники наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Так, виконуючий обов’язки військового комісара Запорізького обласного військового комісаріату полковник Владислав Хобот повідомив, що державне завдання на весняний призов  цього року  на строкову військову службу  становить 794 чоловік, з них: у частини Збройних Сил України – 348 чоловік, у частини Національної гвардії України – 215, у частини Державної прикордонної служби України – 201, у частини Державної спеціальної служби транспорту – 30.

Розподіл наряду з призову на строкову військову службу весною 2019 року з урахуванням резерву в кількості 164 чоловіка між районами Запорізької області такий: м. Запоріжжя – 323 особи, м. Мелітополь та Мелітопольський район – 85 осіб, м. Бердянськ та Бердянський район – 60 осіб, Василівський район – 52, м. Токмак та Токмацький район – 35, Вільнянський район – 35, Кам’янсько-Дніпровський район – 34, м. Енергодар – 33, Запорізький та Оріхівський райони – по 32, Пологівський район - 30, Приморський та Приазовський райони - по 27, Гуляйпільский та Якимівський райони - по 25, Михайлівський район – 20, Більмацький район – 19, Веселівський район – 16, Чернігівський район – 13, Великобілозерський та Новомиколаївський райони – по 12 та  Розівський район – 11. Усього 958 осіб.

Відповідно до Указу Президента України призову підлягають юнаки 1992 – 2001 р.н. Термін проходження строкової служби – 18 місяців з рівнем вищої освіти спеціаліст, магістр – 12 місяців. Офіцер наголосив, що в зону проведення ООС військовослужбовці строкової служби не направляються. Мінімальне грошове забезпечення солдата строкової служби складає 350 грн., а в подальшому залежить від посади та військового звання. Під час призову на строкову військову службу виплачуються кошти у розмірі близько 4000 грн. За призовниками, призваними на строкову військову службу, зберігається попереднє місце роботи і середньомісячна заробітна плата на весь період служби.

Солдат строкової служби після шести місяців служби може укласти контракт на проходження військової служби за контрактом терміном на три роки або після 11 місяців служби - на шість місяців.

З метою виконання державного завдання з призову громадян України на строкову військову службу всі служби, відповідальні за організацію та проведення призову, мають бути у повній готовності. Для організації та проведення призову підготовлена вся необхідна нормативно-правова база. Розпорядженнями голів місцевих адміністрацій та місцевих рад створено обласну,   районні та  міські призовні комісії.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також