Новини

Запорізька область стабільно завершила опалювальний сезон

23 квітня 2019 - 15:30

Підсумки проведення в області опалювального сезону 2018/2019 років обговорили учасники онлайн-наради голови облдержадміністрації Костянтина Бриля з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Результати щоденного моніторингу свідчать, що опалювальний сезон на території Запорізької області пройшов стабільно. У Запорізькій області опалювалося 999 об’єктів соціальної сфери та 5602 житлових будинки. В роботі знаходилося 603 котельні.

- Незначні аварійні ситуації, які виникали протягом опалювального сезону на системах теплопостачання, усувалися оперативно у визначені чинними нормативно-правовими актами України строки. Проте на сьогодні проблема незадовільного технічного стану теплових мереж не вирішена. За наявною інформацією на сьогодні із 1078 км теплових мереж 566 км знаходяться у ветхому та аварійному стані. Зважаючи на це,  по області для ліквідації аварій на об'єктах ЖКГ на базі комунальних підприємств області були створені та знаходилися в постійній готовності 232 спеціалізовані бригади загальною чисельністю 1635 осіб, які оснащені необхідною технікою та устаткуванням. Навіть аварійна ситуація на системах водовідведення у м. Бердянськ, яка виникла наприкінці січня, коли на кілька днів значна частина міста залишилася без централізованого водопостачання, не призвела до перебоїв з подачею теплової енергії споживачам. До котелень було організовано підвіз води, що дозволило уникнути припинення їх роботи, - повідомив  директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко.

Основною ж загрозою сталого проходження опалювального сезону була заборгованість теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ. Стабільність проходження опалювального сезону було досягнуто, в тому числі, завдяки прийнятій постанові Кабінету Міністрів України, якою було зменшено з 90% до 78% необхідний рівень розрахунків виробника теплової енергії, при якому НАК «Нафтогаз України» постачає природний газ. Ця норма завершила свою дію з 01.04.2019.

На сьогодні заборгованість теплопостачальних підприємств уже досягла суми  1,6 млрд. грн. Заборгованість населення за послугу теплопостачання за станом на 01.03.2019 становить 1 млрд. 365 млн. грн.

- Керівники територій, у першу чергу, повинні вжити всіх можливих заходів для погашення заборгованості теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та забезпечити укладання ними  договорів на постачання природного газу в наступному опалювальному сезоні 2019/2020 років. Необхідно також приділити окрему увагу проведенню претензійної роботи серед населення. На сьогодні опалювальний сезон 2018/2019 років на території області завершено. У зв’язку з цим головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення облдержадміністрації було проаналізовано підсумки проходження опалювального сезону 2018/2019 років на підпорядкованих територіях та за результатами проведеної роботи  визначено планові показники з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства і соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період  2019/2020 років, - відзначив, підбиваючи підсумки, Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також