Новини

Педагоги та активісти опановують основи освіти для демократичного громадянства

24 квітня 2019 - 10:32

На базі Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» розпочав роботу дводенний семінар на тему: «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи».

Захід організовано співробітниками регіонального науково-методичного центру «Освіта та громадянське суспільство» на чолі з керівником Миколою Мальованим, які запросили  на навчання педагогічних працівників закладів освіти усіх типів, методистів методичних кабінетів, тренерів-координаторів волонтерської діяльності за програмою GIZ.

У відкритті заходу взяли участь представники облдержадміністрації, обласної ради та інститутів громадянського суспільства. Зокрема, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Захарчук наголосив на тому, що формування демократичного громадянства здійснюється ефективно в межах освітнього процесу: через навчання школярів, підготовку вчителів до усвідомленої соціальної толерантності, необхідності міжкультурного діалогу. В області ефективно впроваджується концепція громадянської освіти України, низка навчальних програм з питань європейського вибору для старшокласників та студентів.

Начальник відділу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Тетяна Попова розповіла про те, що  захід реалізується в рамках Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки у Запорізькій області. Посадовець також акцентувала увагу на тому, що  семінар дає можливість більш детально розглянути сутність громадянської освіти, впровадження нових механізмів та методик розвитку демократичного громадянства тощо.

По завершенню першого дня семінару представники «Козацького ліцею» провели учасникам заходу екскурсію по території закладу. Сьогодні  семінар продовжиться в обласному центрі патріотичного виховання молоді.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також