"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

ООН поглиблює співробітництво із Запорізькою областю

1 жовтня 2008 - 17:43

Угоду про реалізацію в Запорізькій області Проекту TACIS „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” підписали сьогодні голова облдержадміністрації Олександр Старух, перший заступник голови облради Олександр Клепаков та заступник постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Йоанна Казана-Вишньовецька.

Метою проекту є створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку територій шляхом реалізації 40 проектів розвитку інфраструктури у селах, селищах та містах Запорізької області чисельністю населення до 10 тисяч мешканців.

За словами представників проекту, передумовою його успішного впровадження є ефективне співробітництво з обласними та районними органами влади та місцевого самоврядування, які будуть залучені до реалізації проекту та втілюватимуть громадські ініціативи, спрямовані на поліпшення базової місцевої інфраструктури. Пріоритетними напрямками роботи є охорона здоров'я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів), енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновлювальних джерел енергії тощо), навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо), комунальне водопостачання, місцевий транспорт (подолання ізольованості у сільській місцевості).

Наразі відібрано 8 районів Запорізької області, в яких протягом 2008-2011 років буде впроваджуватися Проект TACIS „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Розгляд заявок та конкурсний відбір сільських, селищних та міських рад на участь у Проекті відбувався у період з 11 по 19 вересня 2008 року під час робочих нарад у офісі Проекту за участі представників облдержадміністрації.

За результатами обговорень, для участі в проекті відібрано такі населенні пункти:

№ зп

Район

Сільська, селищна, міська рада

№ зп

Район

Сільська, селищна, міська рада

1

Бердянський

Червонопільська

21

Великобілозерський

Новопетрівська

2

Андріївська

22

Гюнівська

3

Ново троїцька

23

Червона

4

Андріївська

24

Великобілозерська

5

Дмитрівська

25

Трудівська

6

Гуляйпільський

Верхньотерська

26

Куйбишевський

Вершинська

7

Воздвиженська

27

Зразківська

8

Добропільська

28

Новоукраїнська

9

Малиновська

29

Смілівська

10

Червонянська

30

Смирновська

11

Новомиколаївський

Новомиколаївська

31

Пологівський

Басанська

12

Терсянська

32

Вербівська

13

Софіївська

33

Інженерненська

14

Підгірненська

34

Новоселівська

15

Терноватська

35

Семенівська

16

Приморський

Банівська

36

Чернігівський

Верхньотокмацька

17

Гюнівська

37

Владівська

18

Коларівська

38

Новополтавська

19

Зеленівська

39

Чернігівська

20

Партизанська

40

Широкоярська

 

Для відібраних сільських, селищних рад буде організовано та проведено 40 навчально-методичних семінарів для громад за тематикою: самомобілізація, визначення власних пріоритетів розвитку, визначення власних ресурсів досягнення мети, можливості залучення інвесторів тощо.

Мікро-проекти громад будуть реалізовані за умови співфінансування (проект -50%; місцевий бюджет - 45%; громада - 5%).

- Серед пріоритетів діяльності ООН - боротьба з бідністю та негативними змінами в навколишньому середовищі. Ми впевнені, що значну частину цих проблемних питань необхідно розв'язувати на місцевому рівні, - пояснила старший програмний менеджер представництва Програми розвитку ООН в Україні Оксана Реміга. На ці цілі Проект виділяє 2 млн. гривень для фінансування 40 мікропроектів в сільських радах Запорізької області.

- Мета програми збігається з довгостроковими цілями державної політики – створення самодостатньої людини, яка власноруч бере на себе відповідальність за свою долю, свою родину, свою територію, - зазначив Олександр Старух перед підписанням Угоди.

Представники ООН також підписали Угоди про партнерство та співробітництво з 8 райдержадміністраціями та райрадами, які братимуть участь у реалізації проекту.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також