Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль взяв на контроль розслідування пограбувань фермерів

7 травня 2019 - 17:48

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля пройшла нарада щодо випадків розбійних нападів на фермерів Запорізької області.

Як наголосив очільник регіону, головна мета зустрічі між аграріями, владою, представниками Нацполіції, прокуратури та СБУ - надати правову оцінку тим випадкам нападав на аграріїв, які стались у 2019 році в Запорізькому регіоні.

 - Оскільки ці випадки не поодинокі, я вважаю, що про них має знати громадськість регіону. А правоохоронці мусять дати не тільки свою оцінку, а й роз’яснення для всіх. Нагадаю, що з 2017 року при Запорізькій облдержадміністрації створено регіональний штаб із протидії протиправному поглинанню та силовому захопленню сільськогосподарських підприємств. Та нині зловмисники перейшли на ще один формат - вони грабують тих фермерів, які нещодавно отримали кошти від продажу сільгосппродукції. Ми  маємо захищати майнові права наших аграріїв. Та не допускати порушення Закону і жодних проявів рейдерства, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як повідомила голова постійної комісії Запорізької обласної ради з питань агропромислового розвитку та сільгоспвиробництва Катерина Луценко, на сьогодні в області відомо вже про чотири випадки, коли після реалізації сільгосппродукції на аграріїв нападають невідомі в балаклавах. І після погроз родині та жорстокого побиття - грабують фермерів. У свою чергу глава асоціації фермерів Анатолій Довгань та керівник «Аграрного союзу» Запорізької області Анатолій Тиховод розповіли, що нападники діяли дуже професійно.

Як зазначив заступник голови ГУ Нацполіції у Запорізькій області Олександр Панченко, у Запорізькій області зафіксовано найменшу кількість подібних злочинів. Так у 2017 році було зафіксовано 8 розбійних нападів, з яких розкрито 4. У 2018 - 5 випадків, з них 2 розкрито. Нині в Запорізькій області зареєстровано два розбійних напади. Один з яких - розкрито. У справі фігурують підозрювані з інших регіонів.

За підсумками зустрічі присутні приділили увагу питанням створення систем безпеки за допомогою камер відеоспостереження. Також було запропоновано закріпити фахівців Нацполіції за кожною з ОТГ в залежності від її площі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 596 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Упродовж доби окупанти завдали 679 ударів по 36 населеним пунктам Запорізької області

Підтримка запоріжців у дії: гаряча лінія із заступницею голови Запорізької ОДА Людмилою Бухаріною

Запорізька область готує план дій у відповідь на зміни клімату

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.02.2026

Міжнародний день рідної мови

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.02.2026

Державна підтримка та пільгові кредити: нові можливості для бізнесу в умовах енерговикликів

Знання, що рятують життя: понад 600 студентів опанують основи нацспротиву в Запоріжжі

Графік відключень в Запоріжжі: що змінилося

Запорізька молодь зустрілася з учасниками Революції Гідності