Новини

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги негативно впливає на роботу підприємств галузі

15 травня 2019 - 15:30

Стан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги розглянуто на обласній селекторній нараді, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков. У заході також взяли участь представники компаній, які надають послуги ЖКГ,  та представники територій.

- Є кілька важливих питань, які не можуть залишатися поза увагою обласної влади. Одним із найважливіших залишається заборгованість підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії. І якщо заборгованість за електроенергію протягом 2019 року зменшується, то від рівня розрахунків за спожитий природний газ залежить укладання теплопостачальними підприємствами договорів на постачання природного газу та отримання номінацій, - зазначив Віктор Скобліков. 

Посадовець підкреслив, що стан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги  значно впливає на роботу підприємств галузі. Так, рівень розрахунків населення за всі види житлово-комунальних послуг за станом на 01.04.2019 становить 80,2 %, що на 9,6 % більше у порівнянні з минулим місяцем. Борг населення на кінець звітного місяця становить 3,311 млрд. грн., що на 31 млн. грн. менше у порівнянні з березнем.

За даними Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації, рівень розрахунків населення області за послугу з централізованого опалення та гарячого водопостачання становить 75,8 %, це на 8,8% нижче у порівнянні з 01.03.2019. У результаті заборгованість збільшилася на 2 млн. грн. і становить 1,367 млрд. грн.

За послугу з водопостачання та водовідведення за станом на 01.04.2019 населення розрахувалося на 88,4 %, що на 3,1% менше у порівнянні з 01.03.2019. Тож заборгованість збільшилась на 7 млн. грн. і на кінець звітного місяця становить 210,2 млн. грн.

На недостатньому рівні розрахунки населення за послугу з утримання будинків - усього 87,3 %, що на 1,6  % більше у порівнянні з 01.04.2019. У результаті накопичено борг 283,5 млн. грн., що на 7,6 млн. грн. більше у порівнянні з попереднім місяцем.

За  вивезення побутових відходів населення області сплатило 89,1 %, борг на кінець звітного місяця становить 40,3 млн. грн.

За даними ПАТ «Запоріжгаз», рівень розрахунків безпосередньо населення області за спожитий природний газ за станом на 01.04.2019 становить 83 %, що на 15 % більше у порівнянні з 01.03.2019.  Накопичено борг у сумі 150,3 млн. грн. За даними ДП «Газ Мелітополь», рівень розрахунків безпосередньо населення (м. Мелітополь, Мелітопольський, Веселівський, Приазовський райони) за станом на 01.04.2019 складає 84,6 %, при цьому борг складає 24,543 млн. грн.

Підбиваючи підсумки, Віктор Скобліков наголосив, що зниження рівня розрахунків та накопичення боргів несе загрозу стабільності надання житлово-комунальних послуг. Керівникам територій доручено посилити контроль за станом розрахунків, укласти з боржниками договори на реструктуризацію боргу, активізувати роз’яснювальну роботу серед населення, а також позовну роботу щодо стягнення заборгованості у судовому порядку.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

На фінансування університетів у 2020 році МОН витратить понад 16 млрд грн

У Запоріжжі відбулися заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Президент: Лише демократичний згуртований світ зможе дати відсіч будь-якій агресії та вберегти людство від нових страждань

До уваги журналістів!(ОНОВЛЕНО)

МОЗ: оперативна інформація про коронавірусну інфекцію 2019-nCoV

Школярі продемонстрували свої знання під час обласних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад

Розпочалася реєстрація громадських спостерігачів за проведенням ЗНО

У Запорізькій області для понад 320 тисяч домогосподарств було призначено субсидії

У Запоріжжі відкритий чемпіонат міста з українського рукопашу «Спас» присвятили Героям Крут

Обласна комісія розглянула питання перепоховання останків загиблих воїнів

Території розробляють власні проєкти для розвитку інфраструктури

МОЗ: рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV