Новини

В області поступово зменшується рівень «тіньової» зайнятості

24 травня 2019 - 10:50

Під керівництвом заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірини Разуваєвої відбулося засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Учасники засідання розглянули хід виконання у 2018 році заходів програми зайнятості населення Запорізької області на 2018-2020 роки, зокрема в частині сприяння  працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

- Обласну програму зайнятості затверджено у 2018 році з метою стабілізації ринку праці, який внаслідок складної економічної та політичної ситуації в країні характеризувався зменшенням чисельності працюючих і зростанням рівня безробіття. Завдяки вжитим заходам сьогодні на ринку праці області спостерігаються позитивні зрушення, - повідомила Ірина Разуваєва.

За підсумками 2018 року порівняно з 2017 роком рівень безробіття серед населення у віці 15-70 років в області зменшився на 0,8% і склав 9,9% (по Україні - 8,8%). Рівень зайнятості населення у цій віковій категорії відповідно збільшився на 1,5 відсоткових пункта і становив 56,7% (по Україні – 57,1%).

Однак проблема детінізації зайнятості та заробітної плати залишається нагальною. І хоча за останні три роки рівень «тіньової» зайнятості зменшився на 3% і становив 36,7% працюючих, такий рівень неформальних трудових відносин залишається загрозою для ефективного соціально-економічного розвитку області.

Учасники засідання обговорили заходи, спрямовані на підвищення рівня оплати праці в частині мінімальної заробітної плати та легалізації відносин у сфері зайнятості населення. Крім цього, затверджено план роботи обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення на друге півріччя 2019 року.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також