"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Мелітополі відкрито кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства

7 червня 2019 - 14:17

У Мелітополі відкрито притулок для тимчасового цілодобового проживання жінок, в тому числі з дітьми, які постраждали від домашнього і гендерно зумовленого насильства «Фіалка».

На початку 2019 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Мелітопольською міською радою, Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ) і Благодійною організацією «Благодійний фонд «Все можливо» в рамках проєкту «Створення спеціалізованої кризової установи і розвиток стійкої моделі міжвідомчої взаємодії на основі міжнародних стандартів».

Меморандум передбачає створення кризового центру надання соціальних послуг, в тому числі з притулком для тимчасового цілодобового перебування жінок, в разі потреби - з дітьми, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого, або будь-якого іншого виду насильства.

Сьогодні, 7 червня, відбулось урочисте відкриття Кризового центру «Фіалка». Участь у заході взяла перша заступниця голови облдержадміністрації Елла Слепян.

- Ліквідація всіх форм гендерного насильства є однією з пріоритетних сфер. Поступово у суспільстві з’являється розуміння, що насильство, а тим паче у родині, це явище ганебне. На жаль, наші жінки ще бояться признати, що така проблема є. І це вже не особисті справи кожного, це велика національна проблема. Завдяки таким центрам у жінок з’являється можливість вийти за коло сімейного насильства та почати життя, фактично, спочатку. Тому вдячна усім причетним та небайдужним, хто брав участь у створенні кризового центру, впевнена такі установи мають працювати у кожному місті, - зазначила Елла Слепян.

Кризовий центр має два приміщення за різними адресами. Кризовий центр надання соціальних послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства або за ознакою статі (так зване «денне» відділення) розташовується за адресою: вул. Бєляєва, 18. Там фахівцями БО «Благодійний фонд «Все можливо» разом з іншими суб'єктами взаємодії надаватиметься комплекс соціальних послуг в цьому напрямку.

Адреса безпосередньо притулку для  перебування постраждалих жінок не розголошується, як і не застосовуються будь-які позначення у вигляді вивісок та об'яв.

За пропозицією з боку GIZ партнерська допомога передбачала надання обладнання для притулку та навчання фахівців. В рамках цієї взаємодії притулок оснащено: меблями (ліжками для 6 дорослих та 2 малят, шафами, столами, стільцями, кухонними меблями); кухонною технікою (плитою з витяжною вентиляцією, холодильником, посудомийною машиною, мультиваркою, мікрохвильовою піччю); устаткуванням для ванної кімнати (водонагрівачем бойлерного типу, душовою кабінкою, пральною машиною). До того ж надійшло спеціальне обладнання для сенсорної кімнати та частково меблі і техніка для використання у відкритій частині центру.

З міського бюджету заплановано виділення коштів на забезпечення умов тимчасового проживання у притулку з цілодобовим перебуванням жінок, матерів з дітьми, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого або будь-якого іншого виду насильства, та надання їм послуг з комплексної підтримки.

На даний час обласною громадською організацією «Взаємодія» проведено цикл тренінгів щодо міжсекторальної взаємодії у реагуванні та наданні послуг цільовій аудиторії.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня

В Україні зареєстровано 1 347 849 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Всеукраїнський Форум «Україна 30». «Розвиток правосуддя»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні на COVID-19 захворіло 1 342 016 осіб

Представники обласної влади залишаються на прямому зв'язку з мешканцями області

Робоча група по каоліновому кар’єру напрацьовує компромісні рішення

Конкурс “Кращі інклюзивні практики України – 2021”

26 лютого – День спротиву окупації Криму та міста Севастополя

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва Запорізьких мостів під час навігації

Влада і медики обговорили актуальні питання розвитку трансплантації у Запорізькій області