"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Мелітополі відкрито кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства

7 червня 2019 - 14:17

У Мелітополі відкрито притулок для тимчасового цілодобового проживання жінок, в тому числі з дітьми, які постраждали від домашнього і гендерно зумовленого насильства «Фіалка».

На початку 2019 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Мелітопольською міською радою, Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ) і Благодійною організацією «Благодійний фонд «Все можливо» в рамках проєкту «Створення спеціалізованої кризової установи і розвиток стійкої моделі міжвідомчої взаємодії на основі міжнародних стандартів».

Меморандум передбачає створення кризового центру надання соціальних послуг, в тому числі з притулком для тимчасового цілодобового перебування жінок, в разі потреби - з дітьми, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого, або будь-якого іншого виду насильства.

Сьогодні, 7 червня, відбулось урочисте відкриття Кризового центру «Фіалка». Участь у заході взяла перша заступниця голови облдержадміністрації Елла Слепян.

- Ліквідація всіх форм гендерного насильства є однією з пріоритетних сфер. Поступово у суспільстві з’являється розуміння, що насильство, а тим паче у родині, це явище ганебне. На жаль, наші жінки ще бояться признати, що така проблема є. І це вже не особисті справи кожного, це велика національна проблема. Завдяки таким центрам у жінок з’являється можливість вийти за коло сімейного насильства та почати життя, фактично, спочатку. Тому вдячна усім причетним та небайдужним, хто брав участь у створенні кризового центру, впевнена такі установи мають працювати у кожному місті, - зазначила Елла Слепян.

Кризовий центр має два приміщення за різними адресами. Кризовий центр надання соціальних послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства або за ознакою статі (так зване «денне» відділення) розташовується за адресою: вул. Бєляєва, 18. Там фахівцями БО «Благодійний фонд «Все можливо» разом з іншими суб'єктами взаємодії надаватиметься комплекс соціальних послуг в цьому напрямку.

Адреса безпосередньо притулку для  перебування постраждалих жінок не розголошується, як і не застосовуються будь-які позначення у вигляді вивісок та об'яв.

За пропозицією з боку GIZ партнерська допомога передбачала надання обладнання для притулку та навчання фахівців. В рамках цієї взаємодії притулок оснащено: меблями (ліжками для 6 дорослих та 2 малят, шафами, столами, стільцями, кухонними меблями); кухонною технікою (плитою з витяжною вентиляцією, холодильником, посудомийною машиною, мультиваркою, мікрохвильовою піччю); устаткуванням для ванної кімнати (водонагрівачем бойлерного типу, душовою кабінкою, пральною машиною). До того ж надійшло спеціальне обладнання для сенсорної кімнати та частково меблі і техніка для використання у відкритій частині центру.

З міського бюджету заплановано виділення коштів на забезпечення умов тимчасового проживання у притулку з цілодобовим перебуванням жінок, матерів з дітьми, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого або будь-якого іншого виду насильства, та надання їм послуг з комплексної підтримки.

На даний час обласною громадською організацією «Взаємодія» проведено цикл тренінгів щодо міжсекторальної взаємодії у реагуванні та наданні послуг цільовій аудиторії.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Держава допоможе бізнесу, який постраждав в умовах пандемії

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

11 960 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 1 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 088 дітей та 207 медпрацівників.

У Запорізькій області триває призов на строкову військову службу

Влада працює над забезпеченням доступності для маломобільних груп населення

Головам райдержадміністрацій рекомендовано продовжити роботу з покращення темпів вакцинації

У присутності Президента України Міністерство цифрової трансформації та Apple підписали Меморандум про співпрацю

Перша леді Олена Зеленська відвідала форум, присвячений створенню рівних можливостей для всіх

Рутинна вакцинація: як безкоштовно вакцинуватися?

Запорізькі мостобудівники завершують монтаж вантів

1600 педагогів Запорізької області сьогодні отримали ноутбуки

Соціальні послуги на Гіді