"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запоріжців запрошують долучитися до благодійної акції #яДонор

11 червня 2019 - 13:40

Всесвітній день донора крові, який заснований в 2005 році, вже традиційно відзначається 14 червня. З цієї нагоди в Україні розпочався тиждень благодійної здачі крові #яДонор. Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я МОЗ України та ДонорUA закликають громадян приєднатися до волонтерського руху та поділитися своєю кров’ю з тими, хто її потребує.

Гасло Всесвітнього дня донора крові 2019 року – «Безпечна кров для всіх».

Де здати кров у Запорізькій області, можна подивитись тут.

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації наголошують, що саме безоплатне добровільне та регулярне донорство є основою безпеки донорської крові, яку потім переливають при лікуванні онкозахворювань, операціях, опіках чи ускладненнях під час пологів, також компонентів та продуктів крові потребують люди, що мають хвороби крові. Щороку добровільна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів у всьому світі.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я, по Запорізькій області кількість донацій на 1000 населення з 23 у 2016 зменшилася до 19,8 у 2018 році. Однак середній відсоток донацій в області більший, ніж середній показник загалом по Україні (13,1). Одним із основних показників стану донорства в регіоні також є кількість заготовленої донорської крові на одного жителя. У Запорізькій області в 2016 році її припадало 10 мл на одного жителя, у 2017 році – 9,6 мл, а вже у 2018 – лише 9,0 мл. Показник по Україні ще менший – 6,2 мл. Тобто всі ці показники демонструють прогресивне зниження участі громадян у донорстві крові.

Нагадаємо, на початку року МОЗ України розробило, а Уряд схвалив Стратегію розвитку національної системи крові на період до 2022 року. Основна мета прийнятої Стратегії – забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних та безпечних компонентів донорської крові у достатньому обсязі. Завдяки втіленню Стратегії будуть упроваджені європейські стандарти та практики діяльності системи крові, адже ці зміни запроваджуються, в тому числі, в рамках наближення України до ЄС.

У закладах охорони здоров’я планується ґрунтовне вдосконалення організації забезпечення та супроводу надання трансфузіологічної допомоги пацієнтам і потерпілим, розроблення протоколів і стандартів з клінічної трансфузіології, у тому числі при крововтратах різного походження. Завдяки втіленню Стратегії також передбачається розв’язати  ще одну важливу проблему служби крові – налагодити координацію між регіонами: в той час, коли одна область може мати надлишок доз еритроцитів та плазми, в іншій цих компонентів може катастрофічно не вистачати.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19